ПАТРИЈАРХ ПОРФИРИЈЕ У ХРВАТСКОЈ: Његова Светост служио на Литургији у Загребу

19. 08. 2022. у 18:24

ПАТРИЈАРХ српски Господин Порфирије служио је данас свету архијерејску Литургију у загребачком Саборном храму посвећеном Преображењу Господњем.

ПАТРИЈАРХ ПОРФИРИЈЕ У ХРВАТСКОЈ: Његова Светост служио на Литургији у Загребу

Foto: Printskrin Instagram/porfirije_patrijarh

- Данас је Преображење и, ево, имамо прилику да служимо први пут после потреса и то није случајно. Преображење је пре свега слава овог храма - рекао је Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије, а пренео је сајт СПЦ.

Он је изразио радост због успешних радова на обнови Саборног храма који је претрпео озбиљна оштецења у земљотресима прошле године.

- Иако још има доста посла, храм је статички сигуран и може, а молимо се богу да до тога не дође, поднети и много веће ударе. Остаје још да се изнутра до краја уреди живопис и да се спољна зидна пластика врати у свој првобитни изглед. Сигуран сам да смо због тога сви данас радосни. Наравно, да бисмо дошли до ове позиције помогли су многобројни појединци, али и европске институције и државне институције - додао је Порфирије.

БОНУС ВИДЕО: ЛИТУРГИЈА У САБОРНОЈ ЦРКВИ: Патријарх уручио томос МПЦ

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗВАНИЧНО - РАЗВЕЛА СЕ ГАГА: Процес дуг 13 месеци, ПРОМЕНИЛА презиме, а Тони има нову девојку и то милионерку

ЗВАНИЧНО - РАЗВЕЛА СЕ ГАГА: Процес дуг 13 месеци, ПРОМЕНИЛА презиме, а Тони има нову девојку и то милионерку

ПАПИРИ за развод певачице Драгане Мирковић и Тонија Бијелића су потписани, а бракоразводни поступак је окончан после нешто више од годину дана.

29. 04. 2025. у 14:20 >> 14:21

Коментари (0)

„ГОСПОДСКА УЛИЦА” НА ДОРЋОЛУ – БОРИС РЕЖАК И МАРКО МИЛОШЕВИЋ ПРИРЕДИЛИ СПЕКТАКЛ У ФОНДАЦИЈИ MOZZART