НЕВРЕМЕ ЗАХВАТИЛО БЕОГРАД: Грађане пробудила грмљавина, РХМЗ издао ново упозорење

20. 08. 2022. у 07:18

ЈАКА грмљавина, праћена ветром и пљусковима, захватила је јутрос главни град Србије.

НЕВРЕМЕ ЗАХВАТИЛО БЕОГРАД: Грађане пробудила грмљавина, РХМЗ издао ново упозорење

Фото: Е.Грчић

Београд се пробудио као најтоплији град у земљи, али је за данас најављено осетно захлађење.

РХМЗ је рано јутрос издао упозорење на временске непогоде.

Како се истиче, до 8 часова на подручју Београда, у Војводини, Шумадији, западној и југозападној Србији очекују се пљускови са грмљавином. Најинтензивнији пљускови и краткотрајна појава града очекује се у Мачви, Срему и појединим деловима Београда.

Према најавама метеоролога, до краја седмице на подручју Србије очекује се локална појава временских непогода са градом и олујним ветром.

Фото: РХМЗ принтскрин

Данас и у недељу пљускови и грмљавине местимично ће бити интензивнији уз количину кише већу од 40 мм за 24 часа.

Према прогнози за данас у Србији ће бити умерено до потпуно облачно и свежије местимично са кишом, пљусковима и грмљавином. Више падавина биће после подне и увече, а локално се очекују и обилније падавине са количином кише већом од 40 мм за 24 часа, град и јак или олујни ветар.

Ветар слаб и умерен, западни и северозападни, само на југу и истоку пре подне јужни и југоисточни.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо

Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо

УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.

20. 04. 2026. у 20:41

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: Закон је јасан, то је обавеза

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"

БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.

20. 04. 2026. у 20:04

Потврђена идиоткиња! Рус извређао Мелонијеву, Италија упутила протест: Фашистички олош, издала бираче

"Потврђена идиоткиња!" Рус извређао Мелонијеву, Италија упутила протест: "Фашистички олош, издала бираче"

ИТАЛИЈА је упутила оштар протест Русији након увредљивих изјава руског ТВ водитеља на рачун премијерке Ђорђе Мелони, док јој је председник државе пружио подршку и осудио скандалозне коментаре.

22. 04. 2026. у 08:44

Коментари (0)

Најзгоднија преваранткиња 21. века донела шок-одлуку! Свет је затечен, после најновијег скандала је нестала, а сада...