НА ГОЛИЈИ ЦЕНТАР ЗА УЧЕНИКЕ: Споразум Министарства просвете и СПЦ

МИНИСТАР просвете, науке и технолошког развоја Бранко Ружић потписао је данас уговор са Српском православном црквом о закупу земљишта на Голији како би се ту изградио Образовно-научни центар и дао на коришћење ученицима широм Србије и у дијаспори, а у којем би се изучавала област биологије, биосфере и друштвено-хуманистичке науке.

НА ГОЛИЈИ ЦЕНТАР ЗА УЧЕНИКЕ: Споразум Министарства просвете и СПЦ

Фото: MPNTR

Центар, који је планиран да почне са радом 2025. године, моћи ће да прими око 200 полазника.

Ружић је приликом посете Голији у јуну прошле године започео разговоре са Српском православном црквом, а на основу исказаних потреба локалних школа и јединице локалне самоуправе.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ЕПСКИ ДЕБАКЛ! Арина Сабаленка избачена са Ролан Гароса