"КАДА СЕ НЕШТО ИСКРЕНО ЖЕЛИ, ТО СЕ МОЖЕ И ОСТВАРИТИ": Подршка пројектима за бољи живот особа с инвалидитетом

10. 09. 2022. у 11:00

МИНИСТАРСТВО за рад, запошљавање, борачка и социјална питања увек ће подржавати активности које су усмерене на унапређење квалитета живота особа са инвалидитетом и изградњу Србије без баријера, истакла је министарка Дарија Кисић.

КАДА СЕ НЕШТО ИСКРЕНО ЖЕЛИ, ТО СЕ МОЖЕ И ОСТВАРИТИ: Подршка пројектима за бољи живот особа с инвалидитетом

Фото: З. Кнежевић

Она је то изјавила приликом посете Ковачици са помоћницом у Сектору за заштиту особа са инвалидитетом Биљаном Барошевић, где је разговарала са младим особама са инвалидитетом које тренирају џудо, њиховим родитељима и тренерима.

Министарство за рад, запошљавање, борачка и социјална питања - Сектор за заштиту особа са инвалидитетом континуирано подржава рад Удружења „Плави анђео", које спроводи пројекат „Инклузивни џудо - џудо за све" и за њихове активности до сада је определило близу 3 милиона динара.

Инклузивном џудо тренингу присуствовали су и начелница Јужнобанатског управног округа Марина Томан и председник Општине Ковачица Јарослав Хрубик.

- Да препреке за особе са инвалидитетом не постоје уверили смо се много пута, па и данас. Ви сте пример да када се нешто искрено жели, то се може и остварити. Драго ми је што је Удружење ''Плави анђео'' из Ковачице препознало колико је значајно да се и ви активно бавите спортом - навела је Кисић.

Министарка је истакла да је бављење спортом веома важно за сваког човека, за његово боље физичко и ментално здравље и да је ово најбољи начин да се особама са инвалидитетом да подстрек да се активно баве спортом и да спорт буде део њихове свакодневнице.


БОНУС ВИДЕО: Министарка Дарија честита на знаковном језику Дан глувонемих

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ НАПАЛИ СЕВЕРНО ОД КИЈЕВА: Десетине хиљада људи без струје и воде, Украјинци бесни због недостатка одбране

РУСИ НАПАЛИ СЕВЕРНО ОД КИЈЕВА: Десетине хиљада људи без струје и воде, Украјинци бесни због недостатка одбране

РУСКИ дронови гађали су у четвртак, 25. септембра, кључну инфраструктуру у градовима Чернигов и Нижин на северу Украјине, оставивши десетине хиљада становника без струје и воде.

25. 09. 2025. у 16:56

Коментари (0)

ОВО ЈЕ АНДРЕЈ ПОПОВИЋ: Прича о њему и успесима које постиже је невероватна (ВИДЕО)