ПАТРИЈАРХ СЛУЖИО ЛИТУРГИЈУ У ЈАСЕНОВЦУ: Служби присуствовали бројни званичници и верници

Тањуг

10. 09. 2022. у 11:32

ПАТРИЈАРХ српски Порфирије служио је данас свету архијерејску литургију у манастиру Светог Јована Крститеља у Јасеновцу.

ПАТРИЈАРХ СЛУЖИО ЛИТУРГИЈУ У ЈАСЕНОВЦУ:  Служби присуствовали бројни званичници и верници

Фото: Инстаграм принтскрин/porfirije_patrijarh

Патријарху Порфирију саслуживали су митрополит црногорско-приморски Јоаникије, митрополит преспанско-пелагонијски Петар, митрополит кумановско-осоговски Григорије и епископи милешевски Атанасије, пакрачко-славонски Јован, ваљевски Исихије, захумско-херцеговачки и приморски Димитрије и хумски Јован, пренела је ТВ Храм.

Литургији је присуствовао српски члан Преседништва БиХ Милорад Додик, као и друге високе званице и бројни верници.

Након литургије, обратио се митрополит црногорско-приморски Јоаникије, који је рекао да Јасеновац као највећа голгота, као највеће жртвено место српског народа у Другом светском рату сабира у себи сва остала жртвена места ,од Јадовна до Чакора и Краљева и Крагујевца.

- Данас прослављамо Свете српске Новомученике овде у Јасеновцу, али знамо да су у Јасеновцу страдали и други народи, нарочито Јевреји и Роми, и према њиховим жртвама изражавамо највеће поштовање - казао је митрополит Јоаникије.

БОНУС ВИДЕО: На данашњи дан преминуо је Раде Марковић

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЈЕДНА ОД НАЈБЛИЖИХ ТРАМПОВИХ САРАДНИЦА ШОКИРАЛА: Ванземаљци постоје, поделићемо истину са народом

ЈЕДНА ОД НАЈБЛИЖИХ ТРАМПОВИХ САРАДНИЦА ШОКИРАЛА: Ванземаљци постоје, поделићемо истину са народом

ДИРЕКТОРКА националне обавештајне службе (ДНИ) Тулси Габард рекла је да верује у постојање ванземаљаца, али је истакла да мора да буде "опрезна" у вези с оним што износи у јавност, будући да има приступ великом броју поверљивих информација.

06. 08. 2025. у 17:35

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

ВРЕМЕ ЈЕ ДА СЕ РАТ ОКОНЧА! Зеленски изнео три украјинска захтева за дугорочни мир са Русијом

"ВРЕМЕ ЈЕ ДА СЕ РАТ ОКОНЧА!" Зеленски изнео три украјинска захтева за дугорочни мир са Русијом

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски огласио се након што је договорен састанак Владимира Путина и Доналда Трампа и открио шта су његови циљеви на мировним преговорима.

07. 08. 2025. у 16:00

Коментари (0)

ОСВОЈИ КАРТЕ ЗА ЕВРОБАСКЕТ 2025 и навијај свим срцем за Србију