ОБЈАВЉЕНА ОДЛУКА: Управни суд одбио тужбу организатора "Европрајда"
УПРАВНИ суд одбио је тужбу организатора "Европрајда" којом се оспорава одлука МУП-а да се шетња у оквиру ове манифестације, планирана за данас у Београду, забрани.
Фото Н. Скендерија
Управни суд објавио је на сајту одлуку у којој се наводи да је одбијена тужба организатора "Европрајда" поднета против МУП-а Србије због одлуке да се забрани шетња предвиђена у оквиру ове манифестације.
"Имајући у виду све наведено и цитиране законске одредбе, правилно је, по оцени суда, тужени орган оспореним решењем, без повреде правила поступка од утицаја на решење ове управне ствари, одбио жалбу тужиоца као неосновану, правилно налазећи да је првостепени орган одлучне чињенице утврдио потпуно и несумњиво и на утврђено чињенично стање правилно применио прописе на које се позвао. Ово стога што је у законито спроведеном поступку утврђено да, поводом предметног јавног окупљања (шетње), постоји опасност од насиља, уништавања имовине или других облика нарушавања јавног реда у већем обиму, што је један од законом прописаних основа за забрану окупљања. За своју одлуку тужени орган је дао довољне и на закону засноване разлоге, које у свему прихвата и овај суд", наводи се између осталог у одлуци Управног суда.
МУП Србије забранио је претходно шетњу из безбедносних разлога и одбацио жалбу организатора "Европрајда" на ову одлуку.
МУП такође из безбедносних разлога није одобрио ни окупљање у знак протеста против одржавања ове манифестације у Београду.
Препоручујемо
АМБАСАДЕ БИ ПРАЈД БЕЗ ОБЗИРА НА ЦЕНУ: 22 државе врше притисак на Србију
17. 09. 2022. у 08:00
АМБАСАДОРИ НЕЋЕ ПРОМЕНИТИ ОДЛУКУ МУП: Вулин одговорио Хилу и Жиофреу
15. 09. 2022. у 16:32
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (0)