САОБРАЋАЈНА ПОЛИЦИЈА: Откривено 10.846 саобраћајних прекршаја за три дана

Танјуг

03. 10. 2022. у 16:37

ТОКОМ протекла три дана акције појачане контроле свих учесника у саобраћају, саобраћајна полиција контролисала је 33.739 возила, а откривен је укупно 10.846 саобраћајних прекршаја, саопштила је данас Управа саобраћајне полиције.

САОБРАЋАЈНА ПОЛИЦИЈА: Откривено 10.846 саобраћајних прекршаја за три дана

Фото: П. Милошевић

Највећи број учесника у саобраћају, укупно 5.292, санкционисан је због прекорачења брзине, док је због некоришћења сигурносног појаса санкционисано 2.066 возача, односно путника.

Током трајања акције, алкотестирано је 28.376 возача, а због управљања возилом под дејством алкохола из саобраћаја је искључено 848 возача.

Чак 161 возач задржан је на трежњењу у службеним просторијама, јер је управљао возилом са више од 1,20 промила алкохола у организму, а задржано је и 27 возача који су управљали возилом под дејством психоактивних супстанци.

Највише прекршаја откривено је на територији Новог Сада, 952, док је на територији Полицијске управе у Чачку откривено 884, а на територији Полицијске управе за Београд 846 прекршаја.

С обзиром да предстоји период неповољнијих временских прилика, што ће отежати услове за одвијање саобраћаја, Управа саобраћајне полиције апелује на све учеснике у саобраћају да повећају опрезност и поштују саобраћајне прописе.

БОНУС ВИДЕО - ТИТОВА ВИЛА ОД 50 МИЛИОНА ДОЛАРА: Погледајте како изгледа једна од најстаријих вила у Њујорку

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАКОН О АНЕКСИЈИ ГРЕНЛАНДА ПРЕДАТ КОНГРЕСУ: Доделити му статус савезне државе САД

ЗАКОН О АНЕКСИЈИ ГРЕНЛАНДА ПРЕДАТ КОНГРЕСУ: "Доделити му статус савезне државе САД"

АМЕРИЧКИ републикански конгресмен Ренди Фајн поднео је предлог закона који предвиђа „анексију и доделу статуса савезне државе“ Гренланду у оквиру Сједињених Америчких Држава, наводи се у саопштењу које је објавио законодавац.

12. 01. 2026. у 21:16

БАЛКАНЦИ О ЖИВОТУ У ЕВРОПИ: Пустиће те да цркнеш - ти њега угостиш гозбом, он мисли да си сељачина

БАЛКАНЦИ О ЖИВОТУ У ЕВРОПИ: Пустиће те да цркнеш - ти њега угостиш гозбом, он мисли да си сељачина

МНОГИ сањају о животу у Немачкој, Аустрији или Швајцарској, замишљајући мир, ред и бољи стандард. Ипак, искуства наших људи који су се преселили откривају да живот у западној Европи често носи неочекиване изазове који могу шокирати оне који су навикли на балканску спонтаност и топлину.

13. 01. 2026. у 10:22

Коментари (1)

АЦА ЛУКАС: Покушали су да ме убију на Јахорини - огласила се полиција