КАДА НАМ СТИЖЕ СНЕГ? Метеоролог открио све о захлађењу - ово је детаљна временска прогнозу за новембар
МЕТЕОРОЛОГ Иван Ристић дао је детаљну временску прогнозу за новембар. Према речима метеоролога, до средине месеца очекује нас смена сунца и облака и углавном суво време, а јаче захлађење и снег крајем новембра.

Ненад Живановић
Према речима меторолога Ристића, термобарични гребен и поље високог ваздушног притиска над већим делом Европе полако слаби и таласи влажног ваздуха ће после дуже паузе успети да дођу преко западне и средње Европе до Апенинског и Балканског полуострва.
- У Србији се у среду, 2. новембра, пре подне на северу и западу, а после подне и увече и у осталим крајевима очекује умерено наоблачење, понегде са слабом краткотрајном кишом. У четвртак, 3. новембра, биће претежно сунчано време, максимална дневна температура око 20°C. У петак, 4. новембра, постепено наоблачење, са умереним и јаким југоисточним ветром у кошавском подручју и планинским пределима. Увече и током ноћи у већем делу земље киша, локално и пљускови. У суботу, 5. новембра, претежно облачно, свежије, повремено са кишом. У недељу, 6. новембра, на северу и западу земље доћи ће до разведравања, а у осталим пределима и даље ће бити претежно облачно, понегде с кишом, највиша дневна температура у паду и кретаће се од 10 до 15°C - истиче Ристић.
До средине новембра очекује нас смена сунца и облака и углавном суво време.
- Минимална температура од 5 до 10°C, а максимална у мањем порасту и кретаће се од 12 до 17°C. Због поновног јачања антициклона и пораста ваздушног притиска, на подручју Војводине, по котлинама и долинама река, има услова за појаву магле и њеног дужег задржавања и стварања ниских облака стратуса. У тим крајевима ће бити знатно хладније. Такође због неповољне метеоролошке ситуације, магле и слабог ветра, већи део дана ваздух ће бити прилично загађен.

Фото: Pixabay
Према прогнози метеоролога Ристића, у другој половини месеца уследиће промена времена, таласи влажног и све хладнијег ваздуха условиће пролазна наоблачења и постепен пад температуре са кишом у низинама и снегом на планинама.
У трећој декади месеца пад температуре и снег
Метеоролог Ристић прогнозира јаче захлађење у последњим данима новембра, које ће донети и појаву првог снега у нижим пределима.
- Током треће декаде јутарње температуре од 0 до 5°C, а највише дневне од 5 до 10°C. Јаче захлађење крајем треће декаде, тачније око 26. новембра, када се очекује појава снега и у нижим пределима - каже метеоролог.

"ПОЈЕДОХ СЕ ЖИВ, ИЗЛУДЕ МЕ ТО" Вучић о отварању ауто-пута до Пожеге: То су већ фолирања и глупирања, крајњи рок до понедељка
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић говорио је из Чачка о отварању ауто-пута до Пожеге.
03. 07. 2025. у 11:49

"МОГЛО БИ УМРЕТИ 4.500 ЉУДИ" Ова земља је најугроженија на Западном Балкану, хитан састанак у СЗО због врућина у Европи
ЈУЖНА Европа суочава се са жестоким топлотним таласом - температуре прелазе 40 степени Целзијуса, а у шпанској покрајини Уелва измерено је рекордних 46 степени, што је највиша јунска температура у историји земље. Истовремено, Италија, Грчка, Португалија и Западни Балкан такође бележе рекордне врућине, праћене шумским пожарима и људским жртвама.
01. 07. 2025. у 11:45

ИСПОВЕСТ РАДНИЦЕ: "Кад бисте ово знали, никад не бисте крочили на крузер"
ДРУШТВЕНИМ мрежама круже вирални снимци у којима особа која се представља као радница на крузеру дели детаље из живота на броду. У једном таквом видеу поделила је низ фотки у којима тврди да открива тајне живота на крузеру и тако шокирала многе.
05. 07. 2025. у 11:33
Коментари (0)