ЕВАКУИСАНО 120 ПОРОДИЦА ЗБОГ ПОПЛАВА: Непроспавана ноћ у Косовској Митровици
ВЕЛИКЕ падавине изазвале су пораст нивоа воде на рекама у више средина на Косову и Метохији, а најкритичније је било у насељима уз обалу Ибра, што је довело до евакуације 120 породица из стамбених зграда у северном делу Косовске Митровице.
Фото Новости
Изливањем воде поплављено је више домаћинстава у селима Житковац, Жеровница, Јагњеница у општинама Звечан и Зубин Поток, а због изливања Ибра најкритичније је јуче било у насељу Бошњачка махала у северном делу Косовске Митровице.
У саопштењу општинског штаба у Митровици наводи се да је 120 породица евакуисано из 11 стамбених зграда. Више од 30 људи привремено је смештено у Студентском дому у Косовској Митровици, пренела је РТС.
Председник Привременог органа општине Косовска Митровица Александар Спирић саопштио је синоћ да водостај Ибра расте из минута у минут, а велики број зграда и кућа у насељу Бошњачка махала у близини источног моста је поплављен.
Додао је да ватрогасне екипе и Привремени орган општине Косовска Митровица помажу свим становницима у Бошњачкој махали, било да су Срби, Албанци или Роми.
- Ситуација јесте озбиљна и изискује солидарност и јединство и сада морамо да покажемо да бринемо једни о другима. Нажалост, угрожене су стамбене зграде општине Косовска Митровица, као и читавог округа - рекао је Спирић.
У селима Житковац и Жеровница пао је један од електричних стубова тако да су житељи без струје. На локалним и магистралним путевима на северу појавили су се одрони, па је током поподнева био непроходан пут Косовска Митровица – Зубин Поток, а отежано је било кретање на путу Митровица–Лепосавић.
БОНУС ВИДЕО: ПОДИВЉАЛИ ИБАР И ЛОВНИЧКА РИЈЕКА: Поплаве због падавина у Рожајама и Томашеву
Препоручујемо
(УЖИВО) ПОТОП У ЈУГОЗАПАДНОЈ СРБИЈИ: Невероватна количина кише која је пала додатно отежава ситуацију - Рашка најкритичнија
20. 01. 2023. у 07:41 >> 18:22
ЗА ТРИ ДАНА, ЛИМ НАРАСТАО ТРИ МЕТРА: Поплаве у Бијелом Пољу на више локација (ФОТО)
19. 01. 2023. у 20:29
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.
13. 02. 2026. у 12:40
СТРАДАЛИ МЛАДИЋ СИН ПОЗНАТОГ МУЗИЧАРА: Нови детаљи несреће у Сарајеву
ЕРДОАН Моранкић (23), који је страдао у трамвајској несрећи у Сарајеву, син је познатог музичара из Брчког Армана Моранкића, пише портал сарајевског Аваза.
13. 02. 2026. у 12:05
Дању спасавао животе у болници, ноћу се претварао у МОНСТРУМА: Језива истина откривена годинама касније
ПОЛИЦИЈА верује да је Крис Ревак, који је извршио самоубиство након што је оптужен за убиство, можда био серијски убица. Његов живот и дела крили су мрачну страну која је шокирала истражитеље.
15. 02. 2026. у 09:19
Коментари (0)