Расписан конкурс за пошумљавање
Министарство заштите животне средине расписало је данас Јавни конкурс за доделу средстава за суфинсансирање реализације пројеката пошумљавања у циљу заштите и очувања предеоног диверзитета у 2023. години.
Фото З. Глигоријевић
Министарство заштите животне средине ове године определило је 100 милиона динара за повећање пошумљености територије Републике Србије.
Ова средства додељују се за суфинансирање набавке садница и извођење радова за пошумљавање земљишта аутохтоним врстама дрвећа и жбуња, на земљишту које је у надлежности јединица локалне самоуправе.
Конкурс се односи на пошумљавање деградираних површина, стварање ветрозаштитних појасева, пошумљавање у заштићеним подручјима, пошумљавање градских шума и паркова као и осталих видова пошумљавања јавних површина у циљу заштите животне средине.
Сви детаљи конкурса могу се видети на сајту Министарства заштите животне средине.
Право учешћа на конкурсу имају јединице локалне самоуправе, а конкурс је отворен до 14. фебруара.
Препоручујемо
Грци проширили списак обавезне опреме за аутомобиле: Тиче се и српских туриста
27. 04. 2026. у 12:01
Земљотрес погодио југ Србије: Ево у ком граду је регистрован потрес (ФОТО)
27. 04. 2026. у 11:23
СРУШЕН РУСКИ ХЕЛИКОПТЕР, ЦЕЛА ЗЕМЉА ПОТОНУЛА У ХАОС: Падају градови један за другим, наоружане групе воде борбе са војском (ВИДЕО)
РУСКИ војни хеликоптер срушио се 25. априла у близини Вабарије у региону Гао у Малију, потврдили су руски извори, док су борци Фронта за ослобођење Азавада и џихадистичке групе повезане са Ал Каидом, ЈНИМ, извели највећу координисану офанзиву у земљи последњих година, нападајући истовремено главни град Бамако, војно упориште Кати и северне градове Кидал, Гао и Севаре, што је на највидљивији начин открило ограничења руске безбедносне стратегије у Африци.
26. 04. 2026. у 13:30
Гори војна база са америчким бомбардерима: Одатле су летели за Иран (ВИДЕО)
У британској ваздушној бази РАФ Фаирфорд у Глостерширу ноћас је избио велики пожар који је тешко оштетио зграду бивше кантине.
26. 04. 2026. у 13:01
Нови п**но скандал Даре Бубамаре: Снимак пуштен на мрежама - ноћ са млађим дечком
"САДА не знам ни како се то нашло у јавности, али приватност је једна ствар и сматрам да то треба да се поштује."
24. 04. 2026. у 16:21
Коментари (0)