ЗЕМЉОТРЕС ПОГОДИО СРБИЈУ: Епицентар у региону Бујановца, процењен на три степена Меркалијеве скале

Новости онлајн

09. 02. 2023. у 19:42

СЛАБ земљотрес јачине 2,3 степена Рихтерове скале регистрован је данас после подне у региону Бујановца.

ЗЕМЉОТРЕС ПОГОДИО СРБИЈУ: Епицентар у региону Бујановца, процењен на три степена Меркалијеве скале

Фото: Илустрација/Unsplash

Републички сеизмолошки завод је саопштио да је земљотрес забележен у 17.19 часова.

- Теоријски интензитет у епицентру процењен је на ИИИ степена Меркалијеве скале. Земљотреси оваквог интензитета не могу изазвати оштећења на објектима у епицентралној области - напомињу у сеизмолошком заводу.

Сеизмолошки завод Србије објавио је претходно да је данас у 12.38 сати регистрован потрес и на подручју Бора. Јачина земљотреса била је 2,1 степен по Рихтеру. Ово је други дан да серија земљотреса погађа источни део Србије.

Апарати Сеизмолошког завода Србије, подсетимо, јуче су на територији наше земље забележили укупно седам потреса. У овом делу Србије потреси су се осетили у Доњем Милановцу, Мајданпеку и Бору.

(Курир)

БОНУС ВИДЕО: СПАСИОЦИ ИЗ ЦРНЕ ГОРЕ У ТУРСКОЈ - Из рушевина спасили женску особу

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.

13. 11. 2025. у 10:54

Коментари (2)

МИ СМО УСПАВАНИ ДИВ, ДРУГО МЕСТО НА ТАБЕЛИ НИЈЕ ОПЦИЈА! Прво обраћање новог тренера Партизана од кад је стигао у клуб