САТЕЛИТСКИ СНИМАК ЦИКЛОНА КОЈИ ЈЕ НАПРАВИО ХАОС У СРБИЈИ: Ево где се налази његов центар и када нам стиже право пролеће

Новости онлине

04. 04. 2023. у 17:36

СНАЖАН циклон налази се над Балканским полуострвом и нашим подручјем, а центар циклона овог послеподнева је над Грчком.

САТЕЛИТСКИ СНИМАК ЦИКЛОНА КОЈИ ЈЕ НАПРАВИО ХАОС У СРБИЈИ: Ево где се налази његов центар и када нам стиже право пролеће

Фото: Принтсцреен/САТ24

Овај циклон према Србији шаље веома влажну ваздушну масу са југа, док са севера пристиже врло хладна ваздушна маса, па је време данас налик правом зимском.

Већи део Србије завејао је снег и пале су велике колчине падавина, које су на истоку Србије биле у облику кише. Киша је због нешто топлијег времена падала и на северу Војводине.

Овог послеподнева висина снежног покривача у многим пределима Србије је и преко 20 цм, локално и преко 30 цм, док је на истоку Србије пало и преко 50 мм кише, што је просек који падне током целог априла. Услед тога, уследио је нагли пораст мањих токова у овим пределима.

Циклон доноси и јак северни ветар. Нажалост, оркански удари буре бележе се на хрватском приморју.

Иначе, снажан циклон донео је обилну кишу и јаке грмљавинске олује Грчкој и југу Бугарској, а како се ови предели налазе у топлом сектору, температуре су и до 20°Ц. Истовремено, температуре у Србији су праве зимске и крећу се око 0°Ц, а од 5 до 7°Ц је на северу Војводине и на истоку Србије.

Циклон ће у наредна 24 сата наставити пут даље на исток и доносиће и даље Србији падавине, али слабијег интензитета. Због израженог сееврмог струјања, очекује се да и даље пристиже врло хладна ваздушна маса. Циклон ће наредних дана ослабити и премештаће се преко истока Балкана, па ће у Србији уследити пораст ваздушног притиска, али се због утицаја висинског циклона релативно хладно време са падавинама очекује све до краја седмице, док правог пролећа на видику нема пре Васкрса.

С обзиром на то да је просек максималне температуре у Србији почетком априла од 14 до 18°Ц, видимо да су оне данас за 15 ак степени ниже од просека.

(Телеграф)

БОНУС ВИДЕО: У ЧАЧКУ КО УСРЕД ЗИМЕ - Снег покрио и запад Србије

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП УПУТИО ПИСМО ОРБАНУ: Ево шта му је поручио

ТРАМП УПУТИО ПИСМО ОРБАНУ: Ево шта му је поручио

ПРЕМИЈЕР Мађарске Виктор Орбан објавио је на друштвеној мрежи Икс писмо које је добио од Доналда Трампа, у којем председник Сједињених Америчких Држава истиче да су односи САД и Мађарске јачи него икада и да се заснивају на заједничким вредностима.

09. 01. 2026. у 10:22

ПОКРЕНУТА ДВОСТРУКА ДИПЛОМАТСКА ОФАНЗИВА: Страх због Гренланда преплавио Европу, лидери сада имају нову тактику

ПОКРЕНУТА ДВОСТРУКА ДИПЛОМАТСКА ОФАНЗИВА: Страх због Гренланда преплавио Европу, лидери сада имају нову тактику

ЕВРОПСКЕ владе покренуле су двоструку дипломатску офанзиву како би убедиле председника САД Доналда Трампа да одустане од својих претензија према Гренланду - кроз лобирање у Вашингтону и притисак на НАТО да отклони безбедносне забринутости америчког председника.

09. 01. 2026. у 13:11

ВОДИТЕЉКА ОТКРИЛА ИСТИНУ О ЦЕЦИ И ЧЕДИ: Умешан и Александар Кос - шта се дешавало између политичара и певачице

ВОДИТЕЉКА ОТКРИЛА ИСТИНУ О ЦЕЦИ И ЧЕДИ: Умешан и Александар Кос - шта се дешавало између политичара и певачице

БЛИЗАК пријатељ и сарадник Чедомира Јовановића, Александар Кос, последњих месеци нашао се у жижи интересовања јавности. О његовом професионалном ангажману, али и приватном животу, у последње време све се чешће спекулише, док је јавности и даље мало познато чиме се заправо бави и какав је његов пут био до позиције на којој се данас налази.

09. 01. 2026. у 08:42

Коментари (0)

НА ВРХУНЦУ КАРИЈЕРЕ НАПУСТИЛА ЈЕ СРБИЈУ: Овако данас изгледа Данијела Штајнфелд (ФОТО)