ГРОБ деспота Стефана Лазаревића (1377-1427/50) налази се у манастиру Манасија код Деспотовца, потврђено је детаљним истраживањима археогога у 21. веку, а ДНК анализа, наводе стручњаци, први пут је примењена у нашој археологији управо на овом случају.
Ove hronike koje objavljujete su divne i poucne . Nastavite samo tako da nam opisujete ovako
vazne momente nase istorije i licnosti koje su stvarale nasu drzavu ! 50-tih i 60-tih godina
proslog veka smo pretezno u skoli ucili o bratoubilackim ofanzivama 2.-og sv. rata i filozofiju
nemackih marksista , koja nas je sve odvela u corsokak samoupravnog socijalizma , gde su
Srbi izgubili sve sto su vekovima na Balkanu stvarali !
Које су онда мошти у манастиру Копорин?
Да ли нису можда мошти његовог млађег брата Вука Лазаревића.
Интересантно да наша историја много мало помиње Лазаревог млађег сина .Лако може да се деси неправедно, јер је он једно време заједнички владао са братом и мајком. После је било раздора са братом, али да је на крају млад скончао од Турске руке.
Вук Лазаревић, црна овца наше историје. А дали је баш тако и дали је то праведно?
Мислим да историчари треба далеко више да се позабаве тиме.
Да ли је праведно да за Стефана сав народ зна, а да за Вука скоро да наш народ уопште не зна?
To nije tačno. U manastiru je grob Lazarevog najstarijeg sina Dobrovoja, iz prvog braka pre Milice, koji je zajedno sa Lazarem pogubljen na Kosovu. Odatle dnk podudarnost.Stefan je sahranjen u Koporinu.
Министарка заштите животне средине Сара Павков обишла је радове на изградњи канализационе мреже у општини Врбас, истичући да је реч о једном од најзначајнијих пројеката за унапређење зелене инфраструктуре у овом делу Србије.
У ВЕЋЕМ делу земље данас претежно сунчано и топло. После подне на северу и западу Србије наоблачење с кишом и локалним пљусковима са грмљавином, а понегде је могућа и појава суградице и града.
КУПОВИНА на снижењима паметна је куповина. И код оних ситнијих или свакодневних артикала који су део наше потрошачке корпе, а на којим уштеде реално нису велике, истрајност у бирању најповољније понуде, може се, и те како, осетити у кућном буџету.
Srb
15.04.2023. 10:55
A sto Hrvati nemaju grobove svojih kraljeva?
kmee
15.04.2023. 11:52
sto vise ovakvih divnih napisa...da nam deca ne izgube identitet!
doktor
15.04.2023. 12:02
Ove hronike koje objavljujete su divne i poucne . Nastavite samo tako da nam opisujete ovako vazne momente nase istorije i licnosti koje su stvarale nasu drzavu ! 50-tih i 60-tih godina proslog veka smo pretezno u skoli ucili o bratoubilackim ofanzivama 2.-og sv. rata i filozofiju nemackih marksista , koja nas je sve odvela u corsokak samoupravnog socijalizma , gde su Srbi izgubili sve sto su vekovima na Balkanu stvarali !
Ja
15.04.2023. 12:19
Koporin!
Nenad
15.04.2023. 13:00
Које су онда мошти у манастиру Копорин? Да ли нису можда мошти његовог млађег брата Вука Лазаревића. Интересантно да наша историја много мало помиње Лазаревог млађег сина .Лако може да се деси неправедно, јер је он једно време заједнички владао са братом и мајком. После је било раздора са братом, али да је на крају млад скончао од Турске руке. Вук Лазаревић, црна овца наше историје. А дали је баш тако и дали је то праведно? Мислим да историчари треба далеко више да се позабаве тиме. Да ли је праведно да за Стефана сав народ зна, а да за Вука скоро да наш народ уопште не зна?
Marko
15.04.2023. 13:36
Требало би урадити исте анализе и у манастиру Копорин. Недоумице још увек постоје.
Prosigoj
15.04.2023. 13:38
To nije tačno. U manastiru je grob Lazarevog najstarijeg sina Dobrovoja, iz prvog braka pre Milice, koji je zajedno sa Lazarem pogubljen na Kosovu. Odatle dnk podudarnost.Stefan je sahranjen u Koporinu.
ja
15.04.2023. 15:51
Manastir Koporin odavno je jasno!
marko
15.04.2023. 19:15
Ma ne treba DNK analiza. Stručnjaci ovde sve znaju.