НАЈЈАЧЕ УДАРЕ ВЕТРА МОЖЕМО ОЧЕКИВАТИ У ОВОМ ДЕЛУ ДАНА: Метеоролог открива кад следи слабљење
У СРБИЈИ данас преовладава претежно сунчано време, повремено уз умерену облачност. Оно што ће обележити данашњи дан је ветар.
Фото: Новости
Овог јутра и преподнева умерен до јак северозападни ветар дува широм Србије, а на планинама источне Србије има олујне ударе и до 75 км/х.
Веома јак северозападни ветар дуваће и у наставку дана, а најјаче ударе имаће око поднева и током раног послеподнева, уз ударе широм Србије преко 40 км/х, док се олујни удари и даље очекују на истоку Србије и то преко 70 км/х.
Дакле, јак ветар дуваће у целој Србији, а најветровитији градови биће Неготин и Зајечар.
Иако ће данас бити претежно сунчано, слику правог пролећног времена квариће јак ветар.
Према мишљењу метеоролога Ђорђа Ђурића, овог преподнева температуре у Србији крећу се од 10 до 14°C, у Београду је 12°C. Златибор и Сјеница мере 7°C и 5°C, а најхладнији је Копаоник са -2°C.
Максимална температура биће данас од 15 до 20°C, у Београду до 17°C.
Добра вест је да ће данашњи веома јак северозападни ветар ослабити крајем дана, тако да ће вече бити идеално за шетњу, јер ће ветар бити веома слаб.
Сутра ће почети да дува јужни ветар и донеће праве пролећне температуре. Током сутрашњег дана ветар ће бити слаб, али већ од почетка очекује се појачан јужни и југозападни ветар, на планинама јак, док ће у кошавском подручју југоисточни ветар имати и олујне ударе.
Јужни ветар биће увод и у јаче погоршање времена и долазак циклона, који ће у петак и током варскршњих дана донети кишу и пљускове са грмљавином, али и пад температуре ваздуха, тако да се у време празника очекује време налик јесењем.
(Телеграф.рс)
БОНУС ВИДЕО: "ПОНЕЛА САМ ВИЊАК" Ћуту усред састанка избламирала посланица из његове коалиције
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РАСПАДА СЕ ПАРТНЕРСТВО СА ПУТИНОМ: Украјина добила кључног савезника у НАТО-у
ПРЕ отприлике десет година, рат у Сирији помогао је да се створи неочекивано партнерство на Блиском истоку између Турске и Русије. Међутим, оно се сада распада, тврди Њујорк тајмс. Наиме, Турска снажно помаже Украјини да створи упориште у делу света где је руски председник Владимир Путин раније уживао значајан утицај.
08. 06. 2026. у 09:25
"АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ" Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини
ДА је Владимир Зеленски заиста желео да преда писмо руском председнику Владимиру Путину, могао је то једноставно да учини, без јавног објављивања, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.
07. 06. 2026. у 13:37
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)