КРИСТИНИ ИЗ КРУШЕВЦА СУ РЕКЛИ ДА ЋЕ ЖИВЕТИ ЈОШ ГОДИНУ ДАНА – За пет дана то може да се промени

С.БАБОВИЋ

23. 05. 2023. у 09:15

Кристина Благојевић (18) из Крушевца годинама се бори против тумора мозга.

КРИСТИНИ ИЗ КРУШЕВЦА СУ РЕКЛИ ДА ЋЕ ЖИВЕТИ ЈОШ ГОДИНУ ДАНА – За пет дана то може да се промени

Foto:Budi human

Агресивни карционом глиобластум гладус уклоњен је у целини на Клиници за неоурохирургију 2021.године, али се болест вратила после годину дана. Бројне хуманитарне акције успеле су, да после операције у КЦС, младу Крушевљанку одведу до интервенције у Истанбулу.

Сада су потребна средства за лечење у Јапану и примање иновативне терапије леком „делитакт“. Хуманитарке окупљане око Удружења "Оброк за породицу"- Крушевац 28. маја организују велики хуманитарни базар како би помогли да се то лечење и оствари.

Базар се одржава у центру града код Коцке. Продају се дониране играчке, одећа, цвеће, сервиси, саксије, накит.

- Кристина је била здраво и весело дете које је уживало у свом детињству све до 2020. године када су се појавиле главобоље, умор, промене у понашању, лоше социјалне интеракције, пад концентрације - наводе у Фондацији „Буди хуман“. - Уследили су специјалистички прегледи и дијагностика. Тек у лето 2021. године када је Кристина имала епилептични напад, након ЦТ главе који је показао промене на мозгу констатовано је да има злоћудни тумор.

Кристина са родитељима и два брата живи у селу Глобаре код Крушевца. Сами не могу да се изборе са огромним медицинским трошковима. 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НИЈЕ НИ КУПИЛА КАРТУ, НА ПЛАЖИ ЈОЈ ПОНУДИЛИ БЕСПЛАТНУ ВОЖЊУ: Нови детаљи трагичне смрти Новосађанке у Будви

НИЈЕ НИ КУПИЛА КАРТУ, НА ПЛАЖИ ЈОЈ ПОНУДИЛИ БЕСПЛАТНУ ВОЖЊУ: Нови детаљи трагичне смрти Новосађанке у Будви

ТИНЕЈЏЕРКА је, како каже њен близак пријатељ, била девојка пуна живота, имала је много планова за будућност, а тек је имала 19 година, и цео живот је био пред њом, а сада је читава њена породица завијена у црно.

30. 05. 2025. у 14:42

УКРАЈИНА ИЗВЕЛА ЈЕДАН ОД НАЈВЕЋИХ НАПАДА НА РУСИЈУ: Аеродроми у Москви затворени, уништена важна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА ИЗВЕЛА ЈЕДАН ОД НАЈВЕЋИХ НАПАДА НА РУСИЈУ: Аеродроми у Москви затворени, уништена важна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА је током ноћи извела један од највећих напада дроновима од почетка рата, гађајући више циљева на територији Русије. Због напада су московски аеродроми били приморани да привремено обуставе рад, што је изазвало хаос у ваздушном саобраћају.

28. 05. 2025. у 09:45

Коментари (0)

РИВИЕРА MONTENEGRO SWISSÔTEL У БУДВИ БУДИ НАЈВЕЋИ ИНТЕРЕС КУПАЦА НЕКРЕТНИНА ЗБОГ ПОСЕБНОГ ПРОГРАМА РЕНТИРАЊА