Проглашени победници десете јубиларне НИС олимпијаде знања из руског језика
У ГИМНАЗИЈИ „Јован Јовановић Змај“ у Новом Саду одржано је финале десете јубиларне НИС олимпијаде знања из руског језика, реализоване уз подршку компаније НИС, у оквиру програма „Енергија знања“.
Фото: Промо
Такмичење је намењено ученицима 7. и 8. разреда основних школа, свих разреда средњих школа и гимназија, као и студентима, из Србије, Републике Српске и Црне Горе.

Овогодишња јубиларна НИС олимпијада из руског језика привукла је више од 1300 такмичара који су учествовали у квалификацијама, а у финалу је окупила готово 140 ученика који су се надметали у четири категорије. Победници по категоријама су: I категорија: прво место Јаков Љубичић из Новог Сада, друго место Лазар Лопушина из Бијелог Поља, треће место Давид Ладичорбић из Новог Сада. II категорија: прво место Ангелина Маријан из Руме, друго место Угљеша Михајловић из Београда, треће место Јована Бугарин из Бијелог Поља. III категорија: прво место Анђела Грубачки из Зрењанина, друго место Андреа Драгићевић из Лознице, треће место Наташа Станковић из Врњачке Бање. Победници IV категорије, уједно и апсолутни победници Олимпијаде, ученици који су освојили највише бодова и заузели прва три места у укупном пласману су: прво место Михаил Разујев из Београда, друго место Олга Чупурдија из Београда, треће место Маргарита Алиса Попкова из Београда.

Компанија НИС кроз програм „Енергија знања“ од 2013. године организује НИС олимпијаде знања из руског језика, у сарадњи са Министарством просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије, Руским центром Гимназије „Јован Јовановић Змај“ у Новом Саду и Славистичким друштвом Србије. Олимпијада је 2014. године укључена у званичан календар такмичења Министарства просвете, са изузетком 2020. године, када није одржана због пандемије корона вируса.

Додатна информација:
НИС је кроз програм „Енергија знања“ подржао и реализацију двојезичне наставе у Гимназији „Јован Јовановић Змај“ у Новом Саду, као и у Основној школи „Јован Поповић“ у Новом Саду и Гимназији у Алексинцу. Компанија је до сада опремила и 17 кабинета за руски језик у школама чији су ученици на олимпијадама знања остварили запажене резултате. НИС је прва компанија добитник престижне „Светосавске награде“ за допринос развоју образовања, коју додељује Министарство просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије.
Препоручујемо
Смрзаваћемо се за Први мај: Чека нас хладноћа, никоме неће бити свеједно
25. 04. 2026. у 10:49
Овог датума киша ће пљуштати у целој Србији: Временска прогноза Недељка Тодоровића
25. 04. 2026. у 07:12
Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствује церемонији отварања видиковца на 41. спрату Куле Београд, те се том приликом осврнуо и на актуелно питање генерала Ратка Младића.
23. 04. 2026. у 14:21
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
Нови п**но скандал Даре Бубамаре: Снимак пуштен на мрежама - ноћ са млађим дечком
"САДА не знам ни како се то нашло у јавности, али приватност је једна ствар и сматрам да то треба да се поштује."
24. 04. 2026. у 16:21
Коментари (0)