"НЕ ДИРАЈТЕ ТО!" Отац Ђорђа Михаиловића уз помоћ две реченице је спречио Немце да 1941. опљачкају маузолеј "Зејтинлика"

Novosti online

02. 07. 2023. у 18:27

Ђорђе Михаиловић, чувар српског гробља "Зејтинлинк" у Солуну, преминуо је данас у 96. години.

НЕ ДИРАЈТЕ ТО! Отац Ђорђа Михаиловића уз помоћ две реченице је спречио Немце да 1941. опљачкају маузолеј Зејтинлика

Фото И. Маринковић

"Новостима" је Ђорђе Михаиловић још пре 10 година испричао како је његов деда Ђуро, који је такође био чувар "Зејтинлика", Немцима, када су дошли 1941. да опљачкају маузолеј, рекао:

- Не дирајте то! Ту почивају и ваши сународници... Па, ово Н. Н. је „непознати Немац“ - рекао је Немцима тада Ђуро Михаиловић.

Фото: И. Маринковић

Тако су, препричавао је његов син Ђорђе, пљачкаши одступили... 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РОДИТЕЉИ ПОГИНУЛЕ ДЕЦЕ ФОРМИРАЛИ ЖИВИ ШТИТ: Не дозвољавају да се тела однесу на обдукцију

РОДИТЕЉИ ПОГИНУЛЕ ДЕЦЕ ФОРМИРАЛИ ЖИВИ ШТИТ: Не дозвољавају да се тела однесу на обдукцију

РОДИТЕЉИ који су у пожару изгубили своју децу у дискотеци "Пулс" у Кочанима не дозвољавају да се тела настрадалих однесу на додатну обдукцију у Скопље, тражећи да им се одмах предају како би припремили сахране, јавља Плусинфо.

16. 03. 2025. у 19:40

МАРШАЛОВА ПОСЛЕДЊА ЖЕЉА Унук Јошка открио: Тито би живео још најмање ПЕТ година да није донео једну одлуку

МАРШАЛОВА ПОСЛЕДЊА ЖЕЉА Унук Јошка открио: Тито би живео још најмање ПЕТ година да није донео једну одлуку

ДОЖИВОТНИ председник СФРЈ Јосип Броз Тито живео би још најмање неколико година да је пристао да му словеначки доктори одсеку ногу коју је већ захватила гангрена.

18. 03. 2025. у 08:56

Коментари (0)

АМЕРИКА И РУСИЈА ПОМАЛО ЗАТЕЧЕНЕ: Изненађење! Владимир Путин изнео предлог, Доналд Трамп се одмах сагласио