РХМЗ ИЗДАО УПОЗОРЕЊЕ НА НЕПОГОДЕ: Наранџасти метеоаларм на снази у већем делу Србије

Биљана Ристивојевић

05. 07. 2023. у 07:48

ПЉУСКОВИ и грмљавина који се на подручју Србије очекују до петка локално ће бити интензивни уз појаву града, наводи се у најновијем упозорењу РХМЗ.

РХМЗ ИЗДАО УПОЗОРЕЊЕ НА НЕПОГОДЕ: Наранџасти метеоаларм на снази у већем делу Србије

Фото: П. Милошевић

- Количина падавина при пљусковитим падавинама је врло неуједначена, чак и на малим удаљеностима, али у зони најинтензивнијих падавина може достићи од 20 до 40 мм за кратко време, локално и више - стоји у упозорењу.

 

На снази наранџасти метеоаларм

На снази је жути и наранџасти метеоаларм за целу Србију.

Време данас

У Србији данас нестабилно време с пљусковима, грмљавином и могућом појавом града.

Најнижа температура од 15 до 20 степени, а највиша од 27 до 30 степени, а ветар углавном слаб и променљив.

У Београду ће бити променљиво и нестабилно са појавом кише и локалних пљускова са грмљавином. Ветар слаб и променљив, најнижа температура око 14, а највиша око 23 степена.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПУТИН ОТКРИО ЗАСТРАШУЈУЋЕ ДЕТАЉЕ О ОРЕШНИКУ Бојева глава издржава температуру као на Сунцу

ПУТИН ОТКРИО ЗАСТРАШУЈУЋЕ ДЕТАЉЕ О "ОРЕШНИКУ" Бојева глава издржава температуру као на Сунцу

РУСКИ председник Владимир Путин изјавио је да бојеве главе хиперсоничног система "орешник" могу да издрже екстремне температуре, упоредиве са температуром на површини Сунца.

21. 02. 2025. у 14:16

НОВИНАРИМА РЕКЛА САМО ОВУ РЕЧЕНИЦУ: Бивша градоначелница Ниша са лисицама на рукама спроведена у зграду УКП-а у Нишу (ФОТО/ВИДЕО)

НОВИНАРИМА РЕКЛА САМО ОВУ РЕЧЕНИЦУ: Бивша градоначелница Ниша са лисицама на рукама спроведена у зграду УКП-а у Нишу (ФОТО/ВИДЕО)

БИВША градоначелница Ниша, Драгана Сотировски, која је данас приведена у великој акцији полиције против корупције, са лисицама на рукама доведeна је у зграду Управе криминалистичке полиције у Нишу.

21. 02. 2025. у 13:38

ТАСТ ОЧИТАО ЛЕКЦИЈУ ВЕЉКУ Шта је поручио зету: То у Београду није могао видети

ТАСТ ОЧИТАО ЛЕКЦИЈУ ВЕЉКУ Шта је поручио зету: "То у Београду није могао видети"

БОГДАН Родић, отац Богдане Ражнатовић, једном приликом говорио је о најмлађој ћерки која је данас удата за Вељка Ражнатовића. Богдан је тада навео да је одмах на почетку везе скренуо пажњу Вељку пажњу на то каква је његова Богдана.

22. 02. 2025. у 12:26

Коментари (0)

РАСПАРЧАВАЊЕ ХРВАТСКЕ: Шешељ о подели Балкана после преговора Руса и Амера (ВИДЕО)