СУПЕРЋЕЛИЈСКЕ ОЛУЈЕ СЕ ВРАЋАЈУ: Велико упозорење познатог метеоролога
ОД сутра нас очекује стабилније време уз угодне температуре, али свежије за ово доба године. Међутим, прогнозе показују да нас ни у августу неће заобићи суперћелијске олује, поручује за “БЛ портал” познати бањалучки метеоролог Небојша Куштриновић.

Foto: Printskrin
- Како смо ушли у жарко лето, са влагом у тлу, тако је дошло и до ових суперћелија које могу да направе мали торнадо. Укратко речено, сад нам се показује шта можемо да очекујемо у будућности. Сем ових олуја, видимо по свету и пожаре, па нам све личи на катаклизму - објашњава Куштриновић.
Додаје да срећом постоје добри метеоаларми, па се грађани могу на време обавестити и на тај начин се, како каже, спасавају људски животи. Не крије да смо изгубили сва четири годишња доба, због чега највише штете трпе пољопривредници.
Уједно подсећа и на стару изреку – “Громом бије громовник Илија, ватром пали Огњена Марија, потпирује Свети Пантелија”.

ЧЕТИРИ ЗЕМЉЕ ЕУ ОДБИЛЕ ТРАМПОВ ПЛАН: Неће да купују америчко оружје за Украјину!
ЧЕТИРИ европске земље одбиле су да учествују у пројекту председника САД Доналда Трампа о куповини америчког оружја за Украјину.
16. 07. 2025. у 14:12

БЕБА ИЗ СРБИЈЕ СЕ УГУШИЛА НАОЧИГЛЕД РОДИТЕЉА: Незапамћена трагедија на Халкидикију
БЕБА из Србије, стара свега 13 месеци, изненада је изгубила живот у једном угоститељском објекту на Халкидикију. Како наводе грчки медији, ова незапамћена трагедија одиграла се пред очима дететових родитеља.
16. 07. 2025. у 14:33

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (0)