ВОЈСКА СРБИЈЕ ПРВИ ПУТ ОБЕЛЕЖИЛА КРСНУ СЛАВУ: Кум био Вучевић, а домаћин генерал Мојсиловић
ПОТПРЕДСЕДНИК Владе и министар одбране Милош Вучевић и начелник Генералштаба Војске Србије генерал Милан Мојсиловић присуствовали су данас, у Цркви Светог Марка у Београду, литургији коју је служио Његова светост патријарх српски Порфирије поводом крсне славе Свети деспот Стефан Високи, коју Војска Србије обележава први пут.

Фото: Министарство
Кум славе је министар Вучевић, док је домаћин генерал Мојсиловић.
Патријарх Порфирије служио је свету архијерејску литургију, уз саслужење епископа липљанског и војног Доситеја и свих досадашњих епископа војних, уз присуство војног свештенства. У беседи након литургије, патријарх српски указао је на значај обележавања крсне славе и подсетио на живот и дело деспота Стефана, који у себи сажима мноштво особина које треба да буду и јесу узор за свакога.
Уз честитке свим припадницима Војске Србије поводом крсне славе, патријарх Порфирије предао је генералу Мојсиловићу икону Светог деспота Стефана Високог, коју је даровао Војсци Србије.
Одлуком Сабора Српске православне цркве, у мају ове године, Војсци Србије додељена је званична слава - Деспот Стефан Лазаревић. Синод Српске православне цркве је на основу те одлуке определио да ће статус војног храма бити додељен Цркви Светог Марка у Београду, с обзиром на то да у тој цркви постоји олтар посвећен деспоту Стефану Лазаревићу.
Светој литургији присуствовали су министри у Влади Републике Србије, представници државних институција, чланови колегијума министра одбране и начелника Генералштаба, припадници Министарства одбране и Војске Србије, као и верници.

ДОДИК ЖЕСТОКО УДАРИО НА СТАНИВУКОВИЋА: Докле ћеш бити полтрон најгоре врсте?
ПРЕДСЕДНИК Милорад Додик упитао је данас градоначелника Бањалуке Драшка Станивуковића "докле ће бити полтрон најгоре врсте који се свакодневно додворава Сарајеву, а оптужује Републику Српску".
21. 08. 2025. у 19:40

"СРАМ ВАС БИЛО ЗА СВЕ ШТО РАДИТЕ" Вучић са презиром одговорио Жаклини Таталовић на добацивања и упадице
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић одговорио је на упадице и добацивања новинарки Н1 Жаклини Таталовић.
17. 08. 2025. у 14:28

ПОРЕКЛО ИЛИЋА - ПОД ИСТРАГОМ: Унајмљен човек из Љига, умешана и црква "Хоћу да знам ко сам и шта сам"
ФОЛК певач Мирослав Илић недавно је говорио о свом пореклу и открио због чега није желео да се о његовом животу сними филм.
24. 08. 2025. у 11:31
Коментари (5)