МАНАСИЈА ЧУВА УСПОМЕНУ НА ДЕСПОТА СТЕФАНА: Министар Селаковић на обележавању Лазаревићеве смрти
МАНАСИЈА чува успомену на деспота Стефана, а од ове године Министарство за рад, запошљавање, борчка и социјална питања и Владин Одбор за неговање традиције ослободилачких ратова Србије, обележава и све годишњице које су везане за датуме смрти наших средњовековних владара.
Министарство за рад
Ово је рекао министар за рад, запосљавање, борацка и социјална питања Никола Селаковић после одавања почасти и полагања венаца на кивот деспота Стефана Лазаревића, у Манастиру Манасија, поводом обележавања смрти деспота и славе ктитора овог манастира.
Министарство за рад
Министарство за рад
Селаковић је навео и да је Стефан Лазаревић био велики витез, члан реда витезова "Змаја", угарског краља Жигмунда Луксембуршког, али и велики књижевник, који је написао "Слово љубави", или "Слово љубве", на стубу, на месту на коме се одиграла Косовска битка.
- Био је и велики дипломата, успео је да озбиљном државничком и дипломатском вештином избори за Србију статус деспотовине и да скине вазалне обавезе после Битке код Ангоре, у којој се показао као велики витез - казао је министар. - Много је тога што смо дужни деспоту Стефану Лазаревићу, ако ни због чега другог, а оно због онога што нам је оставио овакву Манасију, за коју сам уверен да ће кроз неколико година бити и у оквиру светске културне баштине под заштитом Унеска.
Препоручујемо
ФОНД ПИО: Поделићемо више од 115.000 пакета солидарне помоћи пензионерима ове године
08. 06. 2026. у 19:48
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РАСПАДА СЕ ПАРТНЕРСТВО СА ПУТИНОМ: Украјина добила кључног савезника у НАТО-у
ПРЕ отприлике десет година, рат у Сирији помогао је да се створи неочекивано партнерство на Блиском истоку између Турске и Русије. Међутим, оно се сада распада, тврди Њујорк тајмс. Наиме, Турска снажно помаже Украјини да створи упориште у делу света где је руски председник Владимир Путин раније уживао значајан утицај.
08. 06. 2026. у 09:25
"АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ" Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини
ДА је Владимир Зеленски заиста желео да преда писмо руском председнику Владимиру Путину, могао је то једноставно да учини, без јавног објављивања, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.
07. 06. 2026. у 13:37
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)