КИКИНДА ИМА ПОЛИЦАЈЦЕ ХЕРОЈЕ: Спасили жену која је хтела да се обеси о бандеру
ПРИПАДНИЦИ Интервентне патроле Полицијске управе Кикинда Дејан Лукин (41) и Марко Марчетић (32) успели су да спасу суграђанку која је намеравала да себи одузме живот вешањем.
Фото: Независни синдикат полиције
Мада се овако нешто ретко дешава, Лукин и Марчетић направили су прави професионални и људски подвиг, јер су успели да скину са бандере жену од 37 година која је пре три дана покушала да се обеси.
Двојица полицајаца били су на дужности и обављали су патролни посао, када су на крају града, 15 минута пре два сата ујутро, приметили жену која је везала канап за бандеру и ставила омчу себи око врата. Како је саопштио Независни синдикат полиције, двојица полицајаца су се попели на бандеру, пресекли канап, спустили жену на земљу, пружили јој прву помоћ и реанимацију и тако успели да је оживе и спасу јој живот.
- Лукин и Марчетић спасили су живот женској особи (37) која је покушала суицид вешањем. Наиме, Интервентна патрола је вршећи редовну патролну делатност уочила женско лице које је везало канап за бандеру и направило омчу око врата, те пуштајући се са бандере покушало суицид. Колеге су пењући се уз бандеру, пресекли канап, спустили лице на земљу, пружили јој прву помоћ и реанимацију и тако успели да је оживе и спасу јој живот – саопштио је данас Независни синдикат полиције, чији су чланови и Дејан Лукин и Марко Марчетић .
Овај синдикат упутио је честитку колегама на брзој и правовременој реакцији. Полицајци Лукин и Марчетић заслужују дивљење и Кикинђана, колега и целокупне јавности , а најзахвалнија може да им буде жена којој су спасили живот. Иначе, полицајац Лукин у полицији ради 20, а млађи Марчетић у служби је седам година.
БОНУС ВИДЕО - Ученици Техничке школе у Кикинди снимили су филм о превенцији суицида
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
СПРЕЧЕН ПОКУШАЈ САМОУБИСТВА: Жена покушала да скочи са зграде у Лозници
02. 08. 2023. у 12:08
ТРАЖЕ НОВАЦ ЗА БЛАНДАШ: Кикинда обнавља парк из 1896. годфине (ФОТО/ ВИДЕО)
16. 07. 2023. у 15:30
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)
ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.
08. 07. 2026. у 17:19
Коментари (0)