СРБИ, СПРЕМИТЕ СЕ: Креће пик туристичке сезоне, колоне ће бити километарске

Новости онлајн

14. 08. 2023. у 09:36

НАРЕДНИХ дана очекују се велике гужве приликом путовања ка Грчкој, пишу медији.

СРБИ, СПРЕМИТЕ СЕ: Креће пик туристичке сезоне, колоне ће бити километарске

Фото: Принтскрин/АМСС

Осим што је сам пик туристичке сезоне, кроз пар дана Грци славе велики верски празник услед чега ће бити и огромних гужви, како у саобраћају, тако и у самим летовалиштима.

- Ако се одлучите да пут летовања у Грчкој кренете у петак или викендом, битно је да знате да управо тим данима највећи број житеља Солуна креће ка Халкидикију, Олимпској или Солунској регији, те су гужве на путевима и граничним прелазима ка вашој дестинацији унутар овог дела Грчке, више него извесне - наводи се.

Највеће гужве у Грчкој увек су у августу, и то 14. 8, 15. 8. и 16. 8. који су у Грчкој нерадни дани због верског празника Успења Богородице. Иако се ове године тај празник обележава у уторак, гужве се могу очекивати већ од самог понедељка ујутру.

Међутим, судећи по речима наших туристичких радника на Халкидикију, оне су започеле већ од петка увече, те је један део Грка, који имају куће на мору, већ почео са спуштањем на обале.

Оно што је јако битно знати током ових дана јесте да ће и путеви бити крцати, због чега ће на путевима у Грчкој бити више припадника полиције, те се возачима саветује да поштују све саобраћајне прописе који важе на територији Грчке.

Такође, током тих дана, сем што су огромне гужве на путевима, неретко је и јако тешко наћи како слободан смештај, тако и место на плажи.

БОНУС ВИДЕО: КИЛОМЕТАРСКА КОЛОНА - Гужва на Батровцима за излазак из Србије и улазак у Хрватску

(Б92)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.

14. 03. 2026. у 11:54

Коментари (0)

ПАРТИЗАН ДОБИЈА ВЕЛИКО ПОЈАЧАЊЕ: Полазник Ајаксове школе опција више за Срђана Благојевића!