ДА ЛИ НАУЧНА ИСТРАЖИВАЊА КРШЕ ЕТИКУ? Београд, први град у источној Европи, домаћин фолозофске конференције

Љ.Б.

01. 09. 2023. у 17:50

НАЈВЕЋА европска конференција из филозофије науке ЕПСА23 одржаће се у Београду од 20. до 23. септембра у Коларчевој задужбини.

ДА ЛИ НАУЧНА ИСТРАЖИВАЊА КРШЕ ЕТИКУ? Београд, први град у источној Европи, домаћин фолозофске конференције

приватна архива

- Ова конференција први пут се одвија у источној Европи, а Београд ће тако бити први град са ових простора у коме ће се одржати конференција овог нивоа на којој ће учествовати  реномирани стручњаци из целог света - каже нам Александра Вучковић, која је, уз још неколико колега из Србије и дијаспоре, локална организаторка ове конференције. 

Теме о којима ће се расправљати су филозофија науке, интердсициплинарна истраживања, вештачка интелигенција, методологија и етичност научних истраживања, филозофија медицине и многе друге.

- Европска асоцијација за филозофију науке (European Philosophy of Science Association) овај догађај организује сваке друге године на другој локацији и пре две године смо колеге и ја дошли на идеју да се пријавимо на конкурс и да овај догађај доведемо у Србију - каже ова млада научбница. - Победили смо на конкурсу и захваљујући томе, уз подршку Конгресног бироа Србије, сада ће конференција бити одржана у Београду.

БОНУС ВИДЕО:

ШКОЛА ЈЕ ПОЧЕЛА: Питали смо Београђане да ли се сећају свог поласка у први разред

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МОГЛО БИ УМРЕТИ 4.500 ЉУДИ Ова земља је најугроженија на Западном Балкану, хитан састанак у СЗО због врућина у Европи

"МОГЛО БИ УМРЕТИ 4.500 ЉУДИ" Ова земља је најугроженија на Западном Балкану, хитан састанак у СЗО због врућина у Европи

ЈУЖНА Европа суочава се са жестоким топлотним таласом - температуре прелазе 40 степени Целзијуса, а у шпанској покрајини Уелва измерено је рекордних 46 степени, што је највиша јунска температура у историји земље. Истовремено, Италија, Грчка, Португалија и Западни Балкан такође бележе рекордне врућине, праћене шумским пожарима и људским жртвама.

01. 07. 2025. у 11:45

ИСПОВЕСТ РАДНИЦЕ: Кад бисте ово знали, никад не бисте крочили на крузер

ИСПОВЕСТ РАДНИЦЕ: "Кад бисте ово знали, никад не бисте крочили на крузер"

ДРУШТВЕНИМ мрежама круже вирални снимци у којима особа која се представља као радница на крузеру дели детаље из живота на броду. У једном таквом видеу поделила је низ фотки у којима тврди да открива тајне живота на крузеру и тако шокирала многе.

05. 07. 2025. у 11:33

Коментари (0)

ЗЕЛЕНСКИ ШОКИРАО НОВОМ ОДЛУКОМ: Ево ко је на мети