СРПСКИ ХЕРОЈИ НЕ ОДУСТАЈУ: Наши ватрогасци осми дан помажу грчком народу у гашењу пожара (ФОТО)
У ПОЖАРУ који је избио у Грчкој 19. августа, најмање 20 људи је погинуло, изгорело је на десетине кућа, као и огромне површине шуме у региону Александруполиса и Евроса, у близини границе Грчке са Турском.
Foto: MUP
Наши ватрогасци-спасиоци из Србије већ осми дан помажу грчком народу у гашењу пожара.
Наиме, припадници ватрогасно-спасилачких јединица сектора за ванредне ситуације огласили су се за медије из епицентра пожара.
Александар Крстић, заменик вође тима Сектора за ванредне ситуације Министарства унутрашњих послова, рекао је да су сви ватрогасци доброг здравља и изузетно расположени за рад и помоћ грчком народу.
- 39 ватрогасаца спасилаца са 12 ватрогасно-спасилачких возила раде на гашењу шумских пожара у дужини од пет километара, а такође пружамо подршку грчким ватрогасцима. Локализација пожара је извршена, а ликвидацију чекамо у касним поподневним часовима. Сви ватрогасци спасиоци су доброг здравља и изузетно расположени за рад и помоћ ватрогасцима из Грчке и помоћ грчком народу - навео је припадник ватрогасно-спасилачких јединица из Србије.
Foto: MUP
Подсетимо Грчка у последњих неколико дана на удару стравичних шумских пожара.
Шумски пожар у Грчкој је највећи шумски пожар икада забележен у Европској унији, рекао је у уторак ове недеље портпарол ЕУ Балаж Ујвари и нагласио да Брисел мобилише скоро половину својих ваздушних капацитета да би помогао у гашењу.
Ујвари је рекао да је за помоћ Грчкој у сузбијању пожара северно од града Александруполиса послато 11 авиона и један хеликоптер из флоте ЕУ, заједно са 407 ватрогасаца, преноси Гардијан.
Foto: MUP
Служба цивилне заштите ЕУ саопштила је да је пожар горео на више од 810 квадратних километара, што је подручје веће од града Њујорка.
Овај пожар је највећи у ЕУ од 2000. године, када је Европски информациони систем о шумским пожарима (Еффис) почео да бележи податке, саопштила је та служба.
(Курир)
БОНУС ВИДЕО:
БИЗАРАН ФЕСТИВАЛ: "Док се крв не пролије"
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ПУТИН КОМЕНТАРИСАО БРАК НАШЕ ПЕВАЧИЦЕ: "Српкиња ти је жена? Они то неће украсти! Срби су поштени и пристојни - ако си преписао фирму на њу"
ТОКОМ разговора Владимир Путин га је упитао ко је његова супруга.
10. 07. 2026. у 21:56
Коментари (0)