ЛИТУРГИЈА У МОСТАРУ: Патријарх Порфирије боравиће у овом граду 23. и 24. септембра
ПАТРИЈАРХ Српске православне цркве Порфирије боравиће у Мостару 23. и 24. септембра поводом 150 година од освештања Саборне цркве Свете Тројице, која још није обновљена након потпуног уништења у јуну 1992. године.

Фото: СПЦ
Патријарх ће у Саборној цркви Свете Тројице служити Свету архијерејску литургију, што ће бити прва литургија патријарха у овом храму након 90 година.
Организатори овог догађаја су Епархија захумско-херцеговачка и приморска и град Мостар, а приликом дводневне посете патријарх Порфирије ће, осим Саборне цркве и града Мостара, посетити манастир Житомислић и Пребиловце.
БОНУС ВИДЕО:
АПЕЛ ПАТРИЈАРХА ПОРФИРИЈА: Да се вером и молитвом, а не сукобима и поделама обратимо Господу
Препоручујемо

"МЕЂУНАРОДНЕ ГРАНИЦЕ СЕ НЕ СМЕЈУ МЕЊАТИ СИЛОМ" Лицемерна изјава европских лидера - господо, а шта је са Србијом?!
ГРУПА европских лидера поручила је данас, након самита председника САД и Русије Доналда Трампа и Владимира Путина на Аљасци, да ће наставити да подржава Украјину која, како истичу, мора да добије чврсте безбедносне гаранције и једина може да одлучује о својој територији.
16. 08. 2025. у 12:35

ТРАМП У ОГРОМНОМ ПРОБЛЕМУ: Велики пех пред састанак са Путином на Аљасци
ПРЕДСТОЈЕЋИ састанак између председника САД Доналда Трампа и руског председника Владимира Путина у петак на Аљасци долази у време када у америчкој администрацији готово да нема искусних стручњака за Русију, пише Фајненшел тајмс.
13. 08. 2025. у 11:24

ЦИФРА - БОЛИ ГЛАВА: Колику пензију прима Берчек? Сваког месеца на рачун му лежу ДВЕ СУМЕ
МНОГИ кажу да је Александар Берчек један од највећих глумаца на овим просторима, а он је свој таленат доказивао идући из улоге у улогу, и изнова показујући чари свог глумачког умећа.
15. 08. 2025. у 13:20
Коментари (0)