СНЕГ ЗА ВИКЕНД СТИЖЕ У МОСКВУ: Метеоролог објаснио шта то значи за Србију и какву промену времена нам доноси
МЕТЕОРОЛОГ Иван Ристић објавио је нову прогнозу времена, и како каже у недељу, 8. октобра у Москви ће пасти први снег. Како је навео, последице ће се осетити и у Србији.
FOTO: AP/Tanjug
- У недељу, 8. октобра први снег у Москви, хладан ваздух у недељу увече и понедељак ујутру са појачаним северним ветром стиже и до нас, максималне температуре у понедељак, 9. октобра биће од 15°Ц до 19°Ц. Не брините, врло брзо стиже михољско лето и отопљење.
Ристић је недавно изнео и детаљнију прогнозу за октобар.
- Почетак октобра већи део Европе биће под утицајем исландског циклона и афричког антициклона названог АПОЛОН који доноси праве летње температуре у западну и југозападну Европу у Шпанији максимуми ће се кретати око 35°Ц.
У другој половини прве недеље октобра, тачније око 5. октобра у северну Европу долази ПОЛАРНИ ВОРТЕКС и доноси хладан артички ваздух али и прве снежне пахуље. Хладан артички вадух кретаће се на исток и југоисток и до краје прве декаде октобра захватиће већи део источне Европе.
Први снег се очекује у Скандинавији, прибалтичким земљама и европском делу Русије. Наш регион а и самим тим наша земља биће на граници свих ових система али не би било изненађење да део хладног ваздуха дође и до нас и услови прво јаче јесење захлађење.
У сваком случају након тога после Михољдана 12. октобра хладан ваздух из источне Европе полако ће уступати место топлијем са запада и доћи че поново до пораста температура код нас и на истоку Европе - појаснио је Ристић.
БОНУС ВИДЕО: СИТУАЦИЈА ЈЕ НЕПОДНОШЉИВА“: Мештани Грчке Тесалије у очају након разорне олује Данијел
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTO
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
ФАРМЕР ОСТАВИО 5 КРАВА НА ПУСТОМ ОСТРВУ: 130 година касније научници нису могли да верују шта виде
ПРИЧА о пет крава остављених на изолованом острву Амстердам у Јужном океану прерасла је у једно од најнеобичнијих поглавља модерне биологије.
14. 05. 2026. у 14:24 >> 20:55
Коментари (1)