СТИЖЕ ПРОМЕНА И НЕЋЕ ВАМ СЕ СВИДЕТИ: Временска прогноза за уторак, 7. новембар
РЕПУБЛИЧКИ хидрометеоролошки завод дао је најновију временску прогнозу за наредни период.

Фото: А. Стевановић/Танјуг
ВРЕМЕ У СРБИЈИ
У Србији ујутру понегде по котлинама и долинама река краткотрајна магла, на југу и југоистоку током већег дела дана сунчани интервали, а у осталим крајевима постепено наоблачење.
Киша и локални пљускови се очекују најпре у западној Србији и Војводини, док ће се током ноћи падавинска зона проширити на целу земљу.
Најнижа температура од 3 до 12, а највиша од 17 до 22 степена, саопштио је РХМЗ.
Ветар слаб до умерен, јужних смерова, у планинским пределима западне и југозападне Србије, као и у области пљускова понегде јак или краткотрајно олујни.
ВРЕМЕ У БЕОГРАДУ
У Београду постепено наоблачење, али ће се током већег дела дана задржати суво. Услова за локално слабу краткотрајну кишу биће средином дана, а интензивирање падавина очекује се у току ноћи.
Ветар слаб до умерен, јужних смерова, у области пљускова краткотрајно јак.
Најнижа температура од 8 до 12, а највиша око 21 степен.
ПРОГНОЗА ЗА НАРЕДНЕ ДАНЕ
У Србији у среду хладније. Киша и локални пљускови се очекују јужно од Саве и Дунава, а падавине ће локално бити обилније на југу Србије.
Средином дана на северу Војводине, а увече и у току ноћи у свим крајевима постепено разведравање.
У четвртак ујутро местимично магла. У току дана претежно сунчано. Увече и ноћу ново наоблачење уз појачање јужног и југоисточног ветра.
У петак умерено облачно, мало толлије и ветровито, нарочито на планинама и у кошавском подручју, где ће дувати јак јужни и југоисточи ветар, понегде и са ударима олујне јачине. У току дана тек понегде се очекује краткотрајна киша, а интензивирање падавина уследиће увече и током ноћи.
У суботу, 11. новембра, захлађење уз јак северозападни ветар, па ће киша на високим планинама прећи у снег. Увече краткотрајан престанак падавина и разведравање.
У недељу и почетком наредне седмице, од 12. до 14. новембра, ново јако наоблачење и захлађење с кишом, на планинама са снегом.
sputnikportal.rs
БОНУС ВИДЕО - РУСКА ПАЦИФИЧКА ФЛОТА: Извођење вежбе одбране Северног морског пута
Препоручујемо

КАКВА НАС ЗИМА ОЧЕКУЈЕ: Детаљна временска прогноза метеоролога Совиља
06. 11. 2023. у 09:10

РХМЗ ИЗДАО ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ: Пљускови са грмљавином сручиће се у ове делове Србије
04. 11. 2023. у 18:43

ЏЕЈ ДИ ВЕНС УДАРИО НА ЗЕЛЕНСКОГ: То што он ради је апсурдно
У ИНТЕРВЈУУ за интернет портал УнХерд , амерички потпредседник Џеј Ди Венс назвао је нападе украјинског председника Володимира Зеленског на САД „непродуктивном реториком“ и „апсурдним“.
15. 04. 2025. у 10:27

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

"СИНА СМО САХРАНИЛИ У НИКШИЋУ" Жељко Самарџић о највећој животној трагедији: "То је била туга за све нас"
ПЕВАЧ проговорио о болној теми.
15. 04. 2025. у 10:18
Коментари (0)