НОВЕМБАР ПОКАЗУЈЕ ПРАВО ЛИЦЕ: Временска прогноза за среду, 8. новембар

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

08. 11. 2023. у 01:00

РЕПУБЛИЧКИ хидрометеоролошки завод дао је најновију временску прогнозу за наредни период.

НОВЕМБАР ПОКАЗУЈЕ ПРАВО ЛИЦЕ: Временска прогноза за среду, 8. новембар

Фото: Танјуг/Владимир Шпорчић

ВРЕМЕ У СРБИЈИ

У Србији ће бити осетно хладније, а на северу и западу земље ујутру се очекује престанак падавина и постепено смањење облачности, саопштио је Републички хидрометеоролошки завод.

У осталим крајевима земље биће облачно са кишом и локалним пљусковима, а већа количина падавина очекује се у првом делу дана на југу и југоистоку земље - од 20 до 40 мм за 12 сати, понегде и више.

По подне и увече очекује се престанак падавина, а затим и делимично разведравање. Ветар слаб и умерен, северозападни, у планинским пределима и на истоку повремено и јак. Дневна температура без већег колебања од 10 до 13°C, увече у осетном паду, осим у Тимочкој Крајини где ће бити мало топлије, са највишом дневном температуром око 16°C.

ВРЕМЕ У БЕОГРАДУ

У Београду ће бити осетно хладније.

Ујутру ће доћи до престанка падавина, пре подне облачно, а по подне постепено смањење облачности. Ветар слаб и умерен северозападни.

Дневна температура без већег колебања око 12°C.

ПРОГНОЗА ЗА НАРЕДНЕ ДАНЕ

Према прогнози за наредних седам дана, у четвртак ујутро местимично је могућа магла, током дана претежно сунчано, уз слаб до умерен јужни и југоисточни ветар који ће крајем дана и ноћу бити у појачању.

У петак ујутру доћи ће до наоблачења. Током дана облачно, местимично са кишом и ветровито, нарочито на планинама и у кошавском подручју, где ће дувати јак јужни и југоисточни ветар, понегде и са ударима олујне јачине.

У суботу облачно са кишом и хладније уз јак северозападни ветар, па ће киша на високим планинама прећи у снег.

У недељу престанак падавина и смањење облачности. Затим, умерено облачно са дневним температурама око просека за овај период године, а слаб јутарњи мраз очекује се само на планинама.

БОНУС ВИДЕО - РУСКА ПАЦИФИЧКА ФЛОТА: Извођење вежбе одбране Северног морског пута

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЈЕДНА ОД НАЈБЛИЖИХ ТРАМПОВИХ САРАДНИЦА ШОКИРАЛА: Ванземаљци постоје, поделићемо истину са народом

ЈЕДНА ОД НАЈБЛИЖИХ ТРАМПОВИХ САРАДНИЦА ШОКИРАЛА: Ванземаљци постоје, поделићемо истину са народом

ДИРЕКТОРКА националне обавештајне службе (ДНИ) Тулси Габард рекла је да верује у постојање ванземаљаца, али је истакла да мора да буде "опрезна" у вези с оним што износи у јавност, будући да има приступ великом броју поверљивих информација.

06. 08. 2025. у 17:35

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

ВРЕМЕ ЈЕ ДА СЕ РАТ ОКОНЧА! Зеленски изнео три украјинска захтева за дугорочни мир са Русијом

"ВРЕМЕ ЈЕ ДА СЕ РАТ ОКОНЧА!" Зеленски изнео три украјинска захтева за дугорочни мир са Русијом

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски огласио се након што је договорен састанак Владимира Путина и Доналда Трампа и открио шта су његови циљеви на мировним преговорима.

07. 08. 2025. у 16:00

Коментари (0)

ИЗБАЦИТЕ ЈЕ НАПОЉЕ! Како је изгледао први сукоб Шешеља са блокадерима: Све завршено за трен ока (ВИДЕО)