У НАРЕДНА ДВА САТА ПЉУСКОВИ: На удару ови делови земље - огласио се РХМЗ

Биљана Ристивојевић

08. 11. 2023. у 11:11

У НАРЕДНА два сата у јужној, источној и југоисточној Србији киша и локални пљускови, док се ређа појава слабе кише очекује на западу и у централним крајевима земље, наводи се у најновијем саопштењу Републичког хидрометеоролошког завода (РХМЗ).

У НАРЕДНА ДВА САТА ПЉУСКОВИ: На удару ови делови земље - огласио се РХМЗ

FOTO TANJUG/ TARA RADOVANOVIĆ

На подручју Београда и Војводине суво.

Обилне падавине на југу и југоистоку земље

На северу и западу земље данас суво уз постепено смањење облачности.

- У осталим пределима облачно, местимично са кишом и локалним пљусковима, а већа количина падавина очекује се у првом делу дана на југу и југоистоку земље (од 20 до 40 мм за 12 ч, понегде и више). После подне и увече престанак падавина, а затим и делимично разведравање - наводи се на сајту РХМЗ-а.

Данас осетно хладније уз пад температуре за 6 до 10°С. Дневна температура без већег колебања од 10 до 13°С, увече у осетном паду, осим у Тимочкој Крајини где ће бити мало топлије, са највишом дневном температуром око 16°С.

БОНУС ВИДЕО: ПУТЕВИ ЗА БУДУЋНОСТ: Трећа епизода видео-серијала "Новости"

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СЛИКА ИЗ СРБИЈЕ КОЈА СЛАМА СРЦЕ: Трагичан разлог зашто рода 2 дана не напушта згариште - изгорело 2 хектара жита

СЛИКА ИЗ СРБИЈЕ КОЈА СЛАМА СРЦЕ: Трагичан разлог зашто рода 2 дана не напушта згариште - изгорело 2 хектара жита

СВАКЕ године, упркос молбама и апелима, велики број људи пали стрљику и на тај начин долази до пожара у којима страдају туђи усеви, али нажалост и животи невиних бића.

27. 06. 2025. у 16:50

Коментари (0)

ПОГИНУО РАМОС: Шпански фудбал тугује због трагичне саобраћајне несреће