ЗА ВИКЕНД СНЕГ И У НИЖИМ ПРЕДЕЛИМА: Детаљна временска прогноза за другу половину новембра
КАКВО нас време очекује у другој половини новембра, за "Новости" открива метеоролог Недељко Тодоровић.

Фото: Танјуг/Н.М.
Сутра нас очекује натпросечно топло, са максималном температуром од 15 до 20 степени. У већем делу Србије сунчано, на крајњем северу умерено облачно, понегде са краткотрајном слабом кишом.
- У току ноћи ка среди и у среду наоблачење с кишом у свим крајевима, мањи пад температуре, снег је могућ само на највишим планинама. После подне на северу, а у току ноћи ка четвртку разведравање. У четвртак свеже и углавном суво. Од петка до недеље захлађење с кишом, у планинама са снегом, на висинама изнад 1.000 метара стварање снежног покривача висине пет до 15 центиметара. Појава снега без задржавања на тлу могућа је и на висинама од 500 до 1.000 метара. У недељу престанак падавина - наводи Тодоровић.

Фото: Принтскрин РТС/Милена Анђела/илустрација
Према речима метеоролога, почетком следеће седмица, 20. и 21. новембра, опет топлије. Доћи ће и до отапање снега у планинама.
- Има наговештаја да ће следеће захлађење бити од 22. до 26. новембра, облачно с кишом, на планинама са снегом. Мала је вероватноћа да снега буде у нижим пределима. Последњих дана новембра опет мало топлије - каже Тодоровић.
Све у свему, како истиче метеоролог, типичне временске прилике за новембар, честа наоблачења с кишом и захлађења.
- Укупна количина падавина за новембар биће изнад просека, понегде и двоструко већа. У нижи пределима ретка појава јутарњих мразева, и врло мала вероватноћа да снег пада и у нижим пределима, а још мања вероватноћа да се створи снежни покривач. Судећи по свему, новембар би требало да се заврши као натпросечно топао - закључује метеоролог Тодоровић.
БОНУС ВИДЕО: ПУТЕВИ ЗА БУДУЋНОСТ: Погледајте четврту епизоду видео-серијала "Новости"
Препоручујемо

НУКЛЕАРНЕ СИЛЕ БИЛЕ НА ИВИЦИ РАТА, А ОНДА ЈЕ УСЛЕДИО ОБРТ: "Кључан је био позив једног човека"
У ДРАМИ која је привукла пажњу светске јавности, амерички председник Доналд Трамп јуче је на друштвеним мрежама објавио да су Индија и Пакистан, након четири дана жестоких сукоба дуж границе, пристали на „потпуни и тренутни прекид ватре“.
11. 05. 2025. у 10:48

ПАНИКА У УКРАЈИНИ: Да ли је ово знак да Путин спрема нови напад "орешником"?
РУСИЈА ће 12. и 13. маја привремено затворити ваздушни простор изнад војног полигона и комплекса за лансирање ракета Капустин Јар, преноси украјински одбрамбени портал Militarnyi 10. маја, наводећи могућност тестирања балистичке ракете средњег домета.
10. 05. 2025. у 12:06

ВАНРЕДНА СИТУАЦИЈА, НАПАДНУТ ТАКМИЧАР: "Дигнуто" 1.300 полицајаца, почели нереди - ехо рата на улицама Базела (ФОТО)
КАКО би обезбедиле сигурност током Евровизије, у светлу повећаног ризика од терористичких акција, швајцарске власти су ангажовале више од 1.300 полицајаца, уз додатне снаге из швајцарске војске, као и из суседних земаља - Немачке и Француске.
12. 05. 2025. у 15:25 >> 16:10
Коментари (0)