ПРОВЕРИТЕ САНДУЧИЋЕ ОД ПОНЕДЕЉКА: Стање се враћа у нормалу - поштански центри кренули да прерађују пошиљке (ФОТО)
НАКОН неколико дана трајања обуставе рада поштанских радника, прве информације са терена говоре да се стање полако стабилизује.
Фото: Поште Србије
Наиме, у среду увече представници синдиката Поште Србије постигли су договор у Влади Србије са премијерком Аном Брнабић и министром информисања и телекомуникација Михаилом Јовановићем. Прве слике које стижу из поштанских центара, говоре у прилог томе да огромна већина радника ипак јесте задовољна постигнутим споразумом и да су се вратили на посао.
Фото: Поште Србије
Фотографије потичу из поштанско-логистичких центара у Новом Саду и Београду, који су „крвоток“ протока пошиљки у целој Србији. Како наводе радници из ових центара, уколико се овај темпо рада настави током викенда, како и планирају, током наредне недеље грађани могу очекивати пуне поштанске сандучиће.
Подсећамо, радници који су обуставили рад тражили су увећање зарада и након неколико дана, постигли су споразум са Владом. Према том споразуму, који су потписали сви синдикати, радницима у технологији одмах се повећавају плате за 10% и онда додатно још 10% од 1. јануара 2024. године. То је кумулативно повећање плата радницима у технологији од 21% у односу на њихову тренутну зараду. Радницима у администрацији следи додатно повећање плата од 1. јануара наредне године од 10%. Свим радницима, осим руководству, исплата једнократне финансијске помоћи од 20.000 динара до 25. новембра.
Ставка којом су радници поште који су били у штрајку најзадовољнији, јесте она да им зараде неће бити умањене за дане током којих нису радили. Наиме, разлика за коју им је умањена већ исплаћена зарада и путни трошкови, добиће према потписаном споразуму у целости са наредном платом.
Препоручујемо
КО СТОЈИ ИЗА ПРОТЕСТА РАДНИКА ПОШТЕ? Две ствари откривају - Ђилас (ФОТО/ВИДЕО)
16. 11. 2023. у 10:59
"ХВАЛА, ЖАРКО, ЧОВЕК СИ": Шта је Лаушевић чинио за ћерку Небојше Глоговца
16. 11. 2023. у 09:44
КАО ВРШЊАКИЊА ЋЕРКАМА: Џајићева жена у топ форми у 8. деценији - не могу да их разликују (ФОТО)
15. 11. 2023. у 16:30 >> 16:30
СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: "Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим" (ВИДЕО)
ПРЕМИЈЕР Албаније Еди Рама објавио је снимак телефонског разговора са бившим вођом злочиначке ОВК Хашимом Тачијем, који се тренутно налази у притвору Специјалног суда у Хагу, где је оптужен за ратне злочине и злочине против човечности.
17. 02. 2026. у 20:01
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"МАМА, ЈА ИМАМ РАК": Славица Ђукић Дејановић о борби за живот сина јединца - сам себи дао дијагнозу
"ДУШАН ЈЕ сам себи дао дијагнозу"
16. 02. 2026. у 19:12 >> 19:12
Коментари (3)