БОРБА СА МЕЋАВОМ ТРАЈАЛА ЧИТАВУ НОЋ ОКО ЗЛАТИБОРА: Тешки сати за путаре, овде је пало највише снега
ПРАВО зимско јутро освануло је у Србији. Снег се задржао у градовима и до 700 метара надморске висине, а на планинама га има и преко 15 центиметара.
Foto: Tanjug
У Златиборском округу снега највише има у планинским селима на обронцима Златара, попут Божетића, Косатице, Мишевића...
Како су рекли из Путева Ужице, њихове екипе су ангажоване од синоћ и тренутно су проходни сви путеви првог приоритета.
- Током ноћи је ангажована тешка механизација, а око два сата по поноћи ангажовани су и грејдери на Златибору. Снег је падао баш пуно, камиони нису гашени читаву ноћ. На терену је било 13 камиона, а најкритичније деонице су преко Златибора, Златара и Кадињаче. У сарадњи са саобраћајном полицијом уведена је забрана за шлепере - рекао је Ален Мушановић из Путева Ужице.
У центру Нове Вароши и Златибора висина белог покривача је око 10 центиметара, а на околним планинама висина варира између 15 и 20 центриметара у зависности од надморске висине.
Тренутно у западној Србији снег пада слабијег интензитета, а температура је пар степени испод нуле.
(Телеграф)
БОНУС ВИДЕО:
ЗБОГ ОПАСНОСТИ ОД ПОПЛАВА - Уведена ванредна ситуација у четири пријепољске месне заједнице
Препоручујемо
НА КОПАОНИКУ ПАО ПРВИ СНЕГ: Пејзаж идиличан, температура око нуле (ФОТО)
17. 11. 2023. у 07:53
НАЈНОВИЈЕ УПОЗОРЕЊЕ РХМЗ-а: На планинама и више од 30 цм снега - Ево где ће још вејати
25. 11. 2023. у 07:55
КИЈАМЕТ У ЦЕЛОЈ СРБИЈИ, ЕВО ДОКЛЕ ЋЕ ТРАЈАТИ: Временска прогноза за суботу, 25. новембар
25. 11. 2023. у 01:00
СНЕГ САМО ШТО НИЈЕ ПОЧЕО ДА ПАДА: У наредних пар сати зебелеће се ови делови Србије
24. 11. 2023. у 15:32
ЛАВРОВ СЕ ОГЛАСИО И ПРЕКИНУО ЋУТЊУ: Открио зашто је пропао самит Путина и Трампа у Будимпешти
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп одложио је самит Русије и САД у Будимпешти због „закулисних извештаја“, изјавио је министар спољних послова Русије Сергеј Лавров у ауторском тексту објављеном на сајту Министарства спољних послова.
13. 11. 2025. у 11:21
ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.
13. 11. 2025. у 10:54
ПЕРСОНА НОН ГРАТА: "Тијана, шта ће Томпсон на твом концерту?"
"Па, никад се не зна..."
12. 11. 2025. у 11:04
Коментари (0)