РХМЗ ИЗДАО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ЈЕДАН ДЕО СРБИЈЕ: Упаљен црвени метеоаларм, стигло нагло захлађење и снег
У СРБИЈИ се данас очекује осетно топлије време уз умерени и јак јужни и југозападни ветар који ће имати и олујне ударе на југу Баната, у доњем Подунављу и у планинама, објавио је Републички хидрометеоролошки завод.

Foto: Tanjug/AP
Време ће бити променљиво - местимично с краткотрајном кишом или пљусковима. У источној Србији се ујутро и пре подне очекује киша која ће се због ниске температуре ледити при тлу.
Јутарња температура износиће од пет до 10 степени Целзијуса, а највиша дневна од 15 до 20, док ће на истоку земље ујутро бити од минус три до минус један, а највиша дневна од два до шест степени.
И у Београду се данас очекује осетно топлије уз умерен и јак јужни и југозападни ветар који ће ослабити по подне. Током дана се очекује променљиво време, у појединим деловима града с краткотрајном кишом или пљуском. Јутарња температура око осам, највиша дневна око 18 степени.
Упозорење
- Киша која се леди при тлу очекује се ујутру и пре подне на ширем подручју источне Србије (у Тимочкој и Неготинској Крајини, као и у планинским пределима у овој регији) - наводи се на званичном сајту РХМЗ-а:
Од сутра захлађење
У петак нагло захлађење уз прелазак кише у снег, пре подне у Војводини и западној Србији уз стварање мањег снежног покривача, а у другом делу дана и у осталим пределима. Почеће да дува јак северни и северозападни ветар.

Фото Танјуг/АП
У суботу на северу Србије разведравање, а у осталим крајевима облачно са снегом уз формирање снежног покривача. Ветар ће бити у слабљењу.
У недељу суво са дужим сунчаним интервалима, али хладно време.
Упаљен метеоаларм
У источној Србији на снази је црвени метеоаларм због снега и леда, а то значи да је време опасно: Прогнозиране су нарочито опасне временске појаве, а таквог су интензитета да могу проузроковати велику материјалну штету и бити веома опасне по безбедност људи и животиња. Треба се често информисати о детаљима очекиваних метеоролошких услова и ризика. Следити наредбе и савете надлежних државних служби.
У Банату, Поморављу, југозападној Србији, као и на простору Косова и Метохије упаљен је жути метеоаларм због јаког ветра. Жути метеоаларм значи да време може бити опасно: Временске појаве које су прогнозиране нису неуобичајене, али је потребан опрез ако планирате активности које су изложене метеоролошком ризику. Треба наставити са информисањем о очекиваним метеоролошким условима. Не предузимајте непотребне ризике.
Препоручујемо

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио
ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.
05. 06. 2025. у 17:05

"ОЛ СТАР" СЕ МЕЊА ИЗ КОРЕНА, Никола Јокић ће добити прилику да заблиста као никада! (ВИДЕО)
НБА лига је донела одлуку да из корена промени формат "ол-стар" меча, потврдио је комесар лиге Адам Силвер.
04. 06. 2025. у 21:50

РЕШЕЊЕ - СВАДБА! На мрежама предлажу начин да се Трамп и Макс помире: "То треба да се деси!"
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп и његов бивши сарадник, милијардер Елон Маск, синоћ су започели жестоку јавну свађу.
06. 06. 2025. у 09:27
Коментари (0)