ЛЕКАР КОГ ЈЕ ПОРОДИЉА ОПТУЖИЛА ЗА НАСИЉЕ СЕ САМ ЈАВИО ПОЛИЦИЈИ: „Осећам се угрожено“
ДОКТОР М. М., кога је Марица Михајловић (26) оптужила да је од њега претрпела акушерско насиље у Општој болници у Сремској Митровици, након чега јој је беба умрла, обратио се полицији.
Фото: Unsplash
- М. М. је дошао јуче у полицију и пријавио да се плаши за своју безбедност због оптужби на његов рачун након што је породиља на свом Фејсбук профилу објавила детаље трагедије чији је, наводно, поменути доктор виновник. Њена објава изазвала је лавину коментара згрожених грађана који су упућивали отворене претње доктору, али су се јавиле и друге жене које су, како тврде, прошле слично као Марица, дајући потврду њеној причи да је и њих М. М. "малтретирао, викао на њих, вређао их..." Направљен је записник, али је полиција проценила да нема потребе да се М. М. стави под заштиту, односно да му се одреди обезбеђење - прича извор упознат са целим случајем.
Од доктора ни трага ни гласа
Доктор М. М., поред Опште болнице у Сремској Митровици, ради у приватној гинеколошкој ординацији у Руми, као и у једној ординацији у Новом Саду.
Подсетимо, у Општој болници у Сремској Митровици кажу да су за читав овај случај сазнали из медија и преко друштвених мрежа.
- У Општој болници Сремска Митровица спроводи се унутрашњи надзор поводом наводног немилог догађаја. Обавештена је здравствена инспекција и по обављеним поступцима, а везаним за наведени догађај, јавност ће бити благовремено обавештена – рекли су из Опште болнице у Сремској Митровици.
Унутрашњи надзор у болници је одмах покренут, а из Министарства здравља нисмо добили никакав одговор у вези са тим шта је утврдила здравствена инспекција поводом овог случаја.
Стравична прича унесрећене породице
Ова трагедија узбуркала је јавност па су грађани због тога најавили протесте испред Опште болнице у Сремској Митровици и испред Министарства здравља у Београду.
Подсетимо, Марица Михајловић је цео случај о мучном порођају и смрти бебе изнела на свом Фејсбук профилу. Прво је изнела детаље самог порођаја, а затим је најавила и да ће против болнице и лекара поднети тужбу.
(Блиц)
Препоручујемо
ИЗ МИНУСА У ПЛУС А онда поново преокрет: Временска прогноза за понедељак, 23. фебруар
23. 02. 2026. у 00:11
КО ЈЕ БИО ВЛАДИСЛАВ ЈОВАНОВИЋ: Дипломата старог кова и непоколебљиви бранилац националне политике
22. 02. 2026. у 21:37 >> 21:40
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (3)