ВЕЛИКА ПРОМЕНА ВРЕМЕНА: Стижу обилне падавине и снег - РХМЗ објавио детаљну прогнозу
РХМЗ је објавио и детаљну временску прогнозу за наредне дане и најавио промену времена.

Фото: Н. Живановић
Са запада и југозапада Србије постепено иде разведравање, па се после подне у већини места очекују дужи сунчани интервали уз слаблјење ветра, најавио је Републички хидрометеоролошки завод Србије.
Киша ће падати још само на истоку Србије, а после подне (уз локални развој облачности) тек понегде у брдско-планинским пределима.
У недељу претежно сунчано уз слаб до умерен јужни и југоисточни ветар и са максималном температуром од 15 до 20 °С, а почетком следеће седмице више падавина на југу Србије.
У понедељак након делимично ведрог јутра, током дана умерено наоблачење уз појачање јужног и југоисточног ветра, нарочито на планинама и у кошавском подручју. На југу Баната очекују се удари кошаве олујне јачине. Киша ће касније после подне и увече почети да пада најпре на југу Србије, а током ноћи падавинска зона ће се проширити на већину крајева који се налазе јужно од Саве и Дунава. На високим планинама прелазак кише у снег.

Фото: РХМЗ Принтскрин
У уторак се обилније падавине очекују на подручју Косова и Метохије и на југоистоку Србије (у Јабланичком, Пчињском и Пиротском округу) - од 20 до 40 мм за 24 х. На високим планинама у овој области (изнад 1500 м) интензиван влажан снег. У осталим крајевима Србије уз променљиву облачност мања количина падавина. Ветар у краткотрајном скретању на северни и северозападни.
У среду и четвртак променлјиво облачно и мало свежије, повремено с кишом, на планинама са снегом. Максималне температуре од 12 до 16 °С.
У петак се падавине очекују још на истоку и југу Србије, а затим ће до краја седмице бити суво уз сунчане интервале.
Упаљен метео аларм

Фото: РХМЗ Принтскрин
У Банату је данас због јаког ветра на снази жути метео аларм, што значи да време може бити потенцијално опасно: Временске појаве које су прогнозиране нису неуобичајене, али је потребан опрез ако планирате активности које су изложене метеоролошком ризику. Треба наставити са информисањем о очекиваним метеоролошким условима. Не предузимајте непотребне ризике.
Препоручујемо

ОВОГ ДАТУМА ВРАЋА СЕ ПРАВА ЗИМА: Стижу киша и снег - временска прогноза за десет дана
01. 03. 2024. у 07:21

КАКВО НАС ВРЕМЕ ОЧЕКУЈЕ ЗА ВИКЕНД: Киша и олујни ветар у овим деловима Србије
01. 03. 2024. у 13:19

ОД СРЕДЕ СНЕГ: Следеће седмице очекује нас захлађење - временска прогноза за седам дана
29. 02. 2024. у 15:12

ЧЕТИРИ ЗЕМЉЕ ЕУ ОДБИЛЕ ТРАМПОВ ПЛАН: Неће да купују америчко оружје за Украјину!
ЧЕТИРИ европске земље одбиле су да учествују у пројекту председника САД Доналда Трампа о куповини америчког оружја за Украјину.
16. 07. 2025. у 14:12

БЕБА ИЗ СРБИЈЕ СЕ УГУШИЛА НАОЧИГЛЕД РОДИТЕЉА: Незапамћена трагедија на Халкидикију
БЕБА из Србије, стара свега 13 месеци, изненада је изгубила живот у једном угоститељском објекту на Халкидикију. Како наводе грчки медији, ова незапамћена трагедија одиграла се пред очима дететових родитеља.
16. 07. 2025. у 14:33

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (0)