ЕПИЦЕНТАР КОД ПЛУЖИНА: Жариште земљотреса на дубини од 14 километара
ЗЕМЉОТРЕС јачине 5.4 степена по Рихтеровој скали потресао је територију Црне Горе у четири сата и шест минута.

Фото: Новости
Завод за хидрометеорологију и сеизмологију је саопштио да је епицентар био на пет километара од места Чарађе у општини Плужине. Жариште је било на дубини од 14 километара.
- Јачина овог земљотреса у хипоцентру (жаришту) износила је 5,4 јединице Рихтерове скале, што одговара епицентралном интензитету од седам степени Меркалијеве скале (МЦС). Жариште овог земљотреса лоцирано је на дубини од 14 километара - наведено је у саопштењу Сектора за сеизмологију.
Још нема података о евентуалној штети, а према информацијама из ЗХМС могла је бити изазвана у епицентралном подручју.
- На основу нумеричког модела промене интензитета са растојањем у овом региону, магнитуде земљотреса и дубине хипоцентра, овај земљотрес је могао изазвати извесне материјалне штете у епицентралном подручју - истиче се у саопштењу.

ОГЛАСИО СЕ ОРБАН: Издао велико упозорење због Ирана
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан упозорио је да би, у случају да се Иран распадне због тренутног рата, регион могао да постане неуправљив и ван контроле, што би имало озбиљне глобалне последице.
20. 06. 2025. у 10:34

ЖЕСТОКА ПРЕТЊА ТРАМПУ ИЗ МОЋНЕ ДРЖАВЕ: Ако се САД укључе у рат, напашћемо вас
МОЋНА шиитска милиција из Ирака, Катаиб Хезболах, која има подршку Ирана, запретила је нападима на америчке војне базе широм Блиског истока уколико се администрација Доналда Трампа одлучи да интервенише у евентуалном сукобу између Израела и Ирана.
20. 06. 2025. у 09:27

ЦЕЦИНА КУМА ЗВЕРСКИ УБИЈЕНА У САЧЕКУШИ: Изрешетали је из хеклера са пригушивачем - млади живот угашен у цик зоре
СВЕТЛАНА Цеца Ражнатовић и Жељко Ражнатовић Аркан упознали су се 11. октобра 1993. године на прослави дана Српске добровољачке гарде у Ердуту, а већ 19. фебруара 1995. године изговорили су судбоносно "Да" пред пријатељима и породицом.
20. 06. 2025. у 15:23
Коментари (0)