У СУСРЕТ ГОДИШЊИЦИ ТРАГЕДИЈЕ: Одржан састанак Радне групе за успостављање Меморијалног центра у знак сећања на масакр у Рибникару

Татјана Марковић

29. 03. 2024. у 16:42

ЧЛАНОВИ Радне групе за успостављање Меморијалног центра у знак сећања на жртве масовног убиства у Огледној основној школи „Владислав Рибникар“ одржали су у четвртак другу седницу, на којој су разговарали о обележавању годишњице од трагедије и очувања сећања на невине жртве од 3. маја 2023. године.

У СУСРЕТ ГОДИШЊИЦИ ТРАГЕДИЈЕ: Одржан састанак Радне групе за успостављање Меморијалног центра у знак сећања на масакр у Рибникару

Фото: Министарство просвете

Састанку је присуствовала министарка просвете Славица Ђукић Дејановић која је пружила подршку и истакла да ће Радна група препоруке и мере Мултидисциплинарног тима да имплементира и спроведе кроз своје ресоре и да их предложи Влади. Она је истакла да је важно развијање и неговање културе сећања.

Радна група је подржала иницијативу Виктимолошког друштва Србије да се 3. мај прогласи Даном сећања на жртве масовних убистава..

На састанку је усвојен коначан текст Пословника о раду, којим су дефинисане активности које ће се у наредном периоду спроводити.

Састанку Радне групе присуствовали су и чланови Мултидисциплинарног тима, стручњаци из различитих области, који су износили предлоге из ресора и области у коме су ангажовани.

Чланови Радне групе су представници министарства надлежних за просвету, културу и јавна улагања, Града Београда и Градске општине Врачар, вршилац дужности директора Огледне основне школе „Владислав Рибникар“, два представника породица убијених, као и представници огранизације Вицтим Суппорт Еуропе, Виктимолошког друштва Србије и Института за педагошка истраживања.

БОНУС ВИДЕО - ЧЕТВРТИ ДАН ПОТРАГЕ ЗА ДАНКОМ: Полиција са налозима проверава куће у околини

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДОДИК ЖЕСТОКО УДАРИО НА СТАНИВУКОВИЋА: Докле ћеш бити полтрон најгоре врсте?

ДОДИК ЖЕСТОКО УДАРИО НА СТАНИВУКОВИЋА: Докле ћеш бити полтрон најгоре врсте?

ПРЕДСЕДНИК Милорад Додик упитао је данас градоначелника Бањалуке Драшка Станивуковића "докле ће бити полтрон најгоре врсте који се свакодневно додворава Сарајеву, а оптужује Републику Српску".

21. 08. 2025. у 19:40

Коментари (0)

ЗНАТНО НИЖА КАМАТНА СТОПА: Искористите специјалну понуду