НЕВРЕМЕ САМО ШТО НИЈЕ СТИГЛО: Хитно се огласио РХМЗ, ови делови Србије први на удару

20. 04. 2024. у 17:04

НОВО јаче наоблачење са кишом које ће крајем дана захватити југозападне и јужне, током ноћи прошириће се и на централне пределе Србије.

НЕВРЕМЕ САМО ШТО НИЈЕ СТИГЛО: Хитно се огласио РХМЗ, ови делови Србије први на удару

Фото Pixabay free images

Сутра облачно и хладно повремено са кишом, понегде и пљусковима, а само ће током преподнева на северу земље бити суво.

У брдско-планинским пределима југозападне, јужне и југоисточне Србије киша ће прећи у снег.

У Србији ће и наредних дана бити промењиво време са кишом, и локалним пљусковима са грмљавином и повременим сунчаним интервалима.

Са садашњих максималних дневних од 10 до 16 степени, после 24. априла температура ће почети да расте на 20 до 25 степени, а повратак на летње и тропске температуре које су обележиле прву половину овог месеца очекују се у тек крајем маја.

Време за празнике

До 5. маја минималне температуре у Србији ће бити од 7 до 14 степени, на вишим надморским висинама од 0 до 7.

Очекује се да максималне дневне температуре у том период буду од 19 до 25 степени, на планинама између 1.000 и 1.600 метара од 8 до 17 степени.

Према дугорочној прогнози РХМЗ, иако температуре постепено расту из дана у дан, све до 15. маја оне неће прелази 25. подеок.

БОНУС ВИДЕО: НЕЗАПАМЋЕНА ОЛУЈА У АБУ ДАБИЈУ - Локални становници трче у склониште

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад

ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је данас да подржава одлуку председника Хрватске Зорана Милановића да откаже скуп Брдо Бриони у мају јер му, како је истакао, тамо није место, као и да му је много важније да оде и положи цвет у Јасеновцу.

30. 03. 2026. у 18:31 >> 18:44

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

КОРАК ДАЉЕ У ПОСЛОВАЊУ: Fashion Company реализовала емисију корпоративних обвезница вредну 8,45 милијарди РСД