ЗВОНЕ ЗВОНА НА ПРАВОСЛАВНИМ ЦРКВАМА: За спасење српске државе и народа (ВИДЕО)
ЗВОНА на православним храмовима у Србији звоне тачно у подне, по благослову патријарха Српске православне цркве Порфирија, за "спасење српске државе и народа".
Фото: З. Јовановић
Звона звоне позивајући "верни светосавски народ на молитву, смиреност, међусобну солидарност и непоколебљивост у чињењу добра, упркос потпуно лажним и неправедним оптужбама којима је изложен у Организацији уједињених нација".
Патријарх Порфирије позвао је вернике на молитву за правду и мир.
- Његова sветост позвао је православне вернике да се ујединe у молитви за правду и мир свим народима, посебно оним са којима вековима делимо заједничку историју са библијском вером у срцу и на уснама - Жив је Господ наш. Жива ће бити и душа наша. Христос Васкрсе - наводи се у саопштењу.
Црквена звона у Зрењанину
Како је и најављено, данас тачно у подне, у Зрењанину, огласила су се црквена звона у pравославном храму Cркви Светог Успења у центру града, за спас и душу српског рода.
Председник Александар Вучић бори се данас у Генералној скупштини Уједињених нација за целокупан српски народ. Вучић предводи делегацију Србије на седници Генералне скупштине на којој ће се разматрати резолуција о Сребреници.
Уочи седнице, српски председник послао је јасну поруку међународној заједници и целом свету.
- Одговорићу им снажно и онолико храбро, колико храбрости има. Све што имам храбрости, знања и снаге одговорићу им. И одговорићу им истинито. Одговорићу им, борићемо се. Наш народ није геноцидан народ - поручио је Вучић.
БОНУС ВИДЕО: МИ НИСМО ГЕНОЦИДАН НАРОД: Памтимо - Поносна Србија и Српска
Препоручујемо
СРПСКИ НАРОД УЗ ПРЕДСЕДНИКА: Вучић бије најважнију битку у Њујорку - подршка стигла од целе нације
23. 05. 2024. у 11:28 >> 17:12
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)