СПРЕМНОСТ НА ДЕЛУ: Погледјате како је изгледао приказ здружене тактичко-показне вежбе поводом Дана МУП-а и полиције (ФОТО)
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствовао је данас централној свечаности поводом обележавања Дана Министарства унутрашњих послова и Дана полиције у Наставном центру "Макиш".
Фото: Принтскрин
После свечаног дела, одржан је и приказ здружене тактичко-показне вежбе.
Том приликом су припадници МУП-а демонстрирали за какве су све изазове спремни и са чиме су стању да се боре.
Фото: Принтскрин РТС
Фото: Принтскрин РТС
Наиме, припадници Јединице за обезбеђење личности и објеката приказали су спречавање напада на штићено лице, којима су у помоћ током симулираног напада притекли и припадници Интервентне јединице.
Приказана је и потера за бегунцем у чијем хапшењу су помогли и специјално обучени пси, као и дејство хеликоптера и оклопних возила приликом напада припадника САЈ и Жандармерије на објекат у ком се крију терористи.
Фото: Принтскрин РТС
Фото: Принтскрин РТС
Фото: Принтскрин РТС
На крају вежбе су припадници Хеликоптерске јединице надлетали Наставни центар са заставама Србије и српске полиције.
Фото: Принтскрин РТС
Фото: Принтскрин РТС
У наставку погледајте још фотографија, које показују како је то све данас изгледало у "Макишу":
Фото: Принтскрин РТС
Фото: Принтскрин РТС
Фото: Принтскрин РТС
Фото: Принтскрин РТС
Препоручујемо
НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања
МОЈ тата се љутио на мене, говорио је, ја сам одатле отишао, а ти се враћаш, али ја сам одлучила и на крају је живот тако све уредио да на месту у планинском селу Власе, где је његова мајка Љубица одгајала тројицу синова и једну кћер, то сада радим и ја - започиње своју по много чему необичну причу тридесетшетогодишња учитељица Александра Љубић, књижевница, сликарка, супруга, одборница у скупштини града и, како каже, најважније мама Дарка (14), Ђорђа (10), Вељка (8) и Маријане (7).
10. 01. 2026. у 15:08
ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда
ФРАНЦУСКА је запалила политичку фитиљ-бомбу у самим темељима НАТО-а, у тренутку када се глобалне тензије убрзано преливају са периферије на саму структуру западног безбедносног система.
10. 01. 2026. у 06:30
"ПРИПАДА НАМА - НЕ ДАНСКОЈ, НИ САД" С Гренланда послата јасна порука: "Нико нема право да одлучује уместо нас"
ЛИДЕРИ пет највећих политичких партија Гренланда објавили су заједничко писмо у којем наглашавају да Гренланд није део ни САД ни Данске, већ да припада Гренланђанима, и да захтевају од Сједињених Америчких Држава да немају никакву контролу над тим острвом.
10. 01. 2026. у 11:52
Коментари (0)