ОБОРЕН ТОПЛОТНИ РЕКОРД: Најтоплији дан откако се врше мерења у свету регистрован 21. јула
НЕДЕЉА, 21. јул, био је у просеку најтоплији дан откако се врше мерења температуре у свету, показују прелиминарни подаци организације Коперникус, службе ЕУ који се бави климатским променама.

Фото: АП
Просечна глобална температура ваздуха у недељу је достигла 17,09 степени Целзијуса, што је нешто више од претходног рекорда из прошле године од 17,08 степени, пренео је Ројтерс.
Током протекле седмице, велики делови САД, Европе и Русије били су погођени топлотним таласом.
Климатске промене, подстакнуте сагоревањем фосилних горива, изазвале су екстремне врућине широм Северне хемисфере.
Сваки од протеклих месеци почев од јуна 2023., што значи 13 месеци за редом, био је најтоплији на планети откако се врше мерења, навео је Коперникус.
Поједини научници указују да би 2024. могла да надмаши прошлу годину по врелини.
(sputnikportal.rs)
БОНУС ВИДЕО - РУСКИ ТОП ГАН: Пилоти руске северне флоте изводе вежбе изнад Баренцовог мора
Препоручујемо

ТРИ ОЛУЈЕ ТРЕНУТНО НАД СРБИЈОМ: Ево где се премештају, спремите се за пљускове
23. 07. 2024. у 13:47

Kari’s on fire – Пешић се враћа на клупу Пирота!
СВУДА пођи, кући дођи – Пешић се враћа на клупу Пирота! Како Mozzart спорт сазнаје, селектор кошаркашке репрезентације Србије преузима још један важан задатак и диже цео свој родни крај на ноге! Ова одговорна дужност поверена му је у великој акцији Фондације Моззарт и КСС-а, а свечана промоција заказана је за суботу, 21. јун у 20.00 часова на Омладинском стадиону у Пироту!
19. 06. 2025. у 13:00

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)
НИКОЛА Јокић је најбољи кошаркаш планете, али дајте му лопту и биће најбољи у сваком спорту. То је показао још једном.
08. 06. 2025. у 08:54

ДУШАН У ШОКУ: Шта је Трамп питао Влаховића
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп угостио је у Овалном кабинету екипу Јувентуса, а онда поставио шкакљиво питање Влаховићу и друговима.
19. 06. 2025. у 10:33
Коментари (0)