ДАЧИЋ НАЈАВИО: Три хеликоптера МУП помоћи ће у гашењу пожара код Бујановца и у Северној Македонији
МИНИСТАРСТВО унутрашњих послова сутра ће упутити два хеликоптера као помоћ при гашењу пожара код Бујановца, у близини манастира Прохор Пчињски и један хеликоптер у источни део Северне Македоније, одакле се тај пожар проширио, најавио је потпредседник Владе и министар унутрашњих послова Ивица Дачић.
 
                                                                                    Фото: Танјуг/Архива Новости
-По одобрењу председника Србије Александра Вучића и премијера Милоша Вучевића, Министарство унутрашњих послова сутра ће упутити два хеликоптера Хеликоптерске јединице ради пружања помоћи припадницима Сектора за ванредне ситуације у гашењу пожара који се из Северне Македоније проширио у место Козјак код Бујановца, у близини манастира Прохор Пчињски, изјавио је Дачић, каже се у саопштењу МУП-а.
Такође, због ширења пожара у источном делу Северне Македоније, а на основу званичног захтева Центра за управљање кризама Владе Северне Македоније, Министарство унутрашњих послова упутиће у суседну земљу хеликоптер „агуста белл 212“ са пет припадника Хеликоптерске јединице и припадником Сектора за ванредне ситуације, наовид се у саопштењу.
 
Фото: МУП
У акцији гашења пожара у Северној Македонији, на основу добијеног одобрења колега из те земље, учествује десет ватрогасаца-спасилаца са три теренска возила који дејствују у рејону села Магленце и спречавају даље ширење пожара ка територији Србије.
-На гашењу пожара на изузетно неприступачном терену у месту Козјак ангажована су 43 ватрогасца-спасиоца са 14 возила из ватрогасно-спасилачких јединица Врање, Београд, Ниш, Лесковац, Крушевац, Смедерево, Панчево, Јагодина и Крагујевац, рекао је министар Дачић.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - РУСКИ ТОП ГАН: Пилоти руске северне флоте изводе вежбе изнад Баренцовог мора
Препоручујемо
 
                    
                    
                 
                    
                    САМО КИША МОЖЕ ДА ГА УГАСИ: Велики пожар изнад Цетиња и Будве се шири
26. 07. 2024. у 22:43
 
                    
                    УКРАЈИНСКИ ВОЈНИЦИ У КЛАНИЦИ ПОКРОВСКА: "У граду је прави пакао, Руси довели све снаге које могу"
РУСКА пешадија продрла је у градске границе једног од главних стратешких циљева председника Русије Владимира Путина, претећи да га опколи. Украјинске специјалне снаге укључиле су се у борбе у урбаном подручју.
29. 10. 2025. у 17:43
 
                    
                    САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
 
                    
                    Удала се за 25 лета старијег чобанина, доживела шок кад је умро
Марсел Амфу је читав свој живот живео једноставно. Његова кућа није имала ни струје ни воде. То му је омогућило да уштеди огромне суме новца.
28. 10. 2025. у 21:37
 
                             
                     
                     
                                         
                                         
                                 
                                         
                                         
                                         
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                    
                    
Коментари (0)