"ПАНЧИЋ" ДАНИЈЕЛИ, МАРИНИ И НАТАШИ: Матица српска установила награду по великом ботаничару
ТРИ младе научнице лауреати су Награде „Јосиф Панчић“ коју додељује наша најстарија институција књижевности, науке и културе Матица српска у Новом Саду.

Фото Н. Карлић/Архива Новости
Једногласном одлуком жирија (проф. др Горан Аначков, проф. др Небојша Јанић, проф. др Иво Караман, проф. др Јелена Пураћ и др Драгана Митић Ћулафић)прва награда додељена је др Данијели Видаковић, научном сараднику Универзитета у Београду (Институт за хемију, технологију и металургију).
Другонаграђена је др Марина Оалђе Павловић са Универзитета у Београду (Институт за ботанику и Ботаничку башту „Јевремовац“), док је трећа награда припала др Наташи Лукић са Универзитета у Бањалуци (Шумарски факултет). На конкурс, како наводи жири, пристигло је девет научних радова високог квалитета.
У спомен на Јосифа Панчића (1814—1888), лекара, ботаничара, универзитетског професора и академика, Матица српска установила је награду која ће се сваке треће године у области фундаменталних и примењених научних дисциплина додељивати истраживачима, научним радницима и сарадницима млађим од 35 година.

ВЕЛИКА ПРОМЕНА У ШКОЛАМА У СРБИЈИ: Од данас ништа неће бити исто, односи се на родитеље
РОДИТЕЉИ школараца у Србији од данас добијају аутоматска звучна обавештења када наставник у електронски дневник упише изостанак детета са часа или нову оцену. Мада су деца годинама налазила начине да не кажу родитељима баш сва дешавања у школи, то сада више неће бити могуће.
17. 04. 2025. у 11:29

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

"КОМПЛИТЛИ ФРИ ОФ ЧАРЏ": Да ли сте чули како Путин прича енглески? (ВИДЕО)
РУСКИ председник Владимир Путин имао је у фебруару телефонски разговор с америчким председником Доналдом Трампом о окончању рата у Украјини, а иако тада није саопштено којим су језиком причала двојица државника вероватно се свако користио својим матерњим и ослонио на преводиоце.
17. 04. 2025. у 15:25
Коментари (0)