СРБИМА ИЗГОРЕЛА ШУМА У СУШИЦИ: Сумња се да је подметнут пожар

Јована Шведић

01. 08. 2024. у 14:44

У ПОЖАРУ који је пре два дана избио у Сушици на путу ка Јањеву код Грачанице, изгорела је цела шума власника Ђ. Ј. и П. А.

СРБИМА ИЗГОРЕЛА ШУМА У СУШИЦИ: Сумња се да је подметнут пожар

Фото: Unsplash

Изгорело је око 70 ари шуме, односно 65 до 70 кубика огревног дрвета, преноси КиМ радио.

Пожар је захватио ниско растиње и шибље, стабла су изгорела у потпуности, а штета је процењена на око 4.000 евра.

Узрок пожара за сада је непознат, а према речима једног од власника, који у наставку изгореле шуме поседује и обрадиву њиву, сумња се да је пожар подметнут.

Како се наводи, осим шуме власника Ђ. Ј. и П. А. изгореле су њиве и са друге стране пута које нису могле да буду захваћене истом ватром.

Додаје се и да је случај пријављен такозваној косовској полицији која је на основу фотографија које им је власник Ђ. Ј. проследио саставила записник, али није изашла на лице места, а власници нису добили ни обавештење хоће ли бити потраге за починиоцима, само су упућени да накнаду штете траже од надлежних у Општини Грачаница.

У селу Сушица су средином јуна ове године на српском Дому културе и дечјем игралишту исписани графити "Албанија", као и погрдни натписи, а слични инциденти дешавали су се и раније.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО:

НОВОСТИ У ЛОЗНИЦИ: Место на ком је Албанац убио српског полицајца

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!

29. 11. 2025. у 08:00

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.

28. 11. 2025. у 14:45

ИСПЛИВАО СНИМАК: Шериф пева - Смрадови су преко Дрине прешли - а тврди да песму никад није изводио

ИСПЛИВАО СНИМАК: Шериф пева - "Смрадови су преко Дрине прешли" - а тврди да песму никад није изводио

БУРА око фотографије и снимка фолкера Аце Лукаса са Насером Орићем, некадашњим командантом јединица Армије РБиХ у подручју Сребренице током рата у Босни и Херцеговини, не стишава се. И даље актери "кафанског сусрета" изазивају велику пажњу, а сад је у центру певач Шериф Коњевић, који је позвао српског певача да присуствује приватној прослави у ресторану у центру Сарајева, где је био позван и Насер Орић.

02. 12. 2025. у 12:35

Коментари (0)

ШЕШЕЉ ИЗДАО АЛАРМАНТНО УПОЗОРЕЊЕ: У току покушај да се овлада државом!