САМО ЋЕ У ОВА ДВА ДЕЛА СРБИЈЕ БИТИ ПАДАВИНА: Стижу пљускови и грмљавина

28. 08. 2024. у 14:26
У СРБИЈИ ће данас бити променљиво облачно са дужим сунчаним интервалима, на северу суво, а у осталим крајевима уз локални развој облачности местимично са краткотрајним пљусковима са грмљавином, саопштио је Републички хидрометеоролошки завод (РХМЗ).
Повезане вести

НЕВРЕМЕ СТИЖЕ У СРБИЈУ: Пљускови и грмљавина погодиће ове крајеве земље
РЕПУБЛИЧКИ хидрометеоролошки завод (РХМЗ) најавио је до краја дана променљиво облачно време, после подне и увече у западним, југозападним и јужним, а током ноћи и у већини осталих предела Србије, местимично са кишом и локалним пљусковима са грмљавином, који ће на западу и југозападу локално бити интензивнији.
28. 07. 2025. у 16:12

ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ РХМЗ-А ЗА ОВАЈ ДЕО СРБИЈЕ: У наредних сат времена јаки пљускови са грмљавином и градом
У НАРЕДНИХ сат времена на крајњем југоистоку Србије јака конвективна облачност која се премешта преко Пчињског округа у југозападној висинској струји условљаваће интензивне пљускове са грмљавином, град и краткотрајно јак и олујни ветар у зони најјачих пљускова, јавља Републички хидрометеоролошки завод (РХМЗ) у свом најновијем упозорењу.
04. 08. 2025. у 16:14

РХМЗ ПОПАЛИО МЕТЕОАЛАРМЕ, ОЧЕКУЈТЕ ХИТНА УПОЗОРЕЊА: Пашће велика количина кише за кратко време, прете град и олујни ветар
РЕПУБЛИЧКИ хидрометеоролошки завод (РХМЗ) упозорио је да се у Србији данас и сутра очекују временске непогоде, локално са градом и великом количином падавина.
03. 08. 2025. у 10:47

ВЕЛИКО НЕВРЕМЕ СА ПЉУСКОВИМА И ГРАДОМ: Нове непогоде захватиће Србију
У СРБИЈИ ће данас и у суботу бити углавном сунчано и топло, док већ за викенд са запада стижу пљускови и грмљавина, најавио је Републички хидрометеоролошки завод (РХМЗ).
01. 08. 2025. у 08:44

ОВАКО ЋЕ СЕ КРЕТАТИ НЕВРЕМЕ Олујни облаци стижу у Србију: Пљусак, град и олујни ветар прво долазе у ове крајеве
ОКО 18 часова облаци који доносе пуно кише, јаке пљускове и грмљавину из Босне и Херцеговине и Црне Горе ући ће у Србију, тако да ће невреме прво доћи у западне, југозападне и јужне делове наше земље.
28. 07. 2025. у 18:01
Најновије из рубрике

КО ДАНАС У ПОДНЕ ПОГЛЕДА У СУНЦЕ ВИДЕЋЕ ЧУДО Славимо Преображење Господње, ево чега се све данас треба придржавати
ПРЕОБРАЖЕЊЕ Господње је један од најважнијих хришћанских празника у Српској православној цркви и прославља се 19. августа
19. 08. 2025. у 06:58

ВРЕМЕ ДАНАС: Променљиво облачно са сунчаним интервалима, понегде киша
ВРЕМЕ у Србији данас променљиво облачно са сунчаним интервалима, који ће бити дужи ујутро и преподне, на истоку и југоистоку земље уз нешто више облачности, а понегде с кишом и локалним пљусковима уз могућност грмљавине.
19. 08. 2025. у 01:00

СУТРА ЈЕ ЦРВЕНО СЛОВО, ЈЕДАН ОД 12 НАЈВЕЋИХ ПРАЗНИКА ХРИСТОВИХ: Не плаче се, а једу се само две намирнице на Преображење Господње
СУТРА славимо Преображење Господње, празник који се сматра једним од 12 највећих Христових празника, а слави се сваке године истог датума - 19. августа.
18. 08. 2025. у 21:35

У ПЕТАК НАГЛО ЗАХЛАЂЕЊЕ: Ристић открива какво нас време очекује у наредном периоду
МЕТЕОРОЛОГ Иван Ристић изјавио је данас да се у четвртак очекује температура која ће прећи 35 степени, а да у петак стиже захлађење.
18. 08. 2025. у 19:28

ПРИХВАТАЊЕ ДРУГАЧИЈИХ СКУСТВА БЕЗ ПРЕДРАСУДА: Франше д’Епере је припадао Афричкој армији, што је био синоним за француске официре
ПО ПОВРАТКУ у Француску Д’Епере је био прекомандован у 4. одељење Генералштаба задужено за транспорт, али је после две године боравка у Паризу затражио да се врати у свој пук колонијалне пешадије, у чину капетана.
18. 08. 2025. у 18:00
Коментари (0)