НИЈЕ ИСТИНА ДА ЋЕ ФРАНЦУСКА СКЛАДИШТИТИ НУКЛЕАРНИ ОТПАД У СРБИЈИ: Разбијене лажи Шолакових медија, водитељка није знала шта ју је снашло
РАДОМИР Диклић, директор новинске агенције Бета и некадашњи амбасадор Србије у Француској, и Никола Летић, политиколог, изјавили су за опозициону Нову да је посета француског председника Емануела Макрона од великог значаја за Србију, као и да ће корист бити узајамна.
Фото: Printscreen
Водитељка поменуте телевизије, која се налази у власништву тајкуна Драгана Шолака, желела је да испровоцира госте покушавајући да посету Макрона представи као лош потез по Србију, подмећући теме о нуклеарној енергији.
- Француска је најбољи партнер за тако нешто - пресекао је Диклић.
Међутим, Шолакова новинарка се није ту зауставила те је покушала поново да "баци удицу" и пласира лаж о томе да је циљ доласка француског председника складиштење нуклеарног отпада у нашој земљи, али дочекао ју је хладан туш:
- Није овде само питање да ли Србија забрањује, питање је да ли и Француска забрањује, јер Француска је од 2000. година донела читав низ закона који забрањује складиштење француског нуклеарног отпада ван граница Француске - рекао је Летић и објаснио да постоје споразуми да у циљу истраживања и рециклаже нуклеарни отпад може бити извезен у друге земље, али да се након процеса поново враћа у Француску, где се складишти.
БОНУС ВИДЕО:
Новинарка Н1 покушала да испровоцира потпредседника српске Владе, Вулин јој брутално одговорио
Препоручујемо
ВУЧЕВИЋ О МАКРОНОВОЈ ПОСЕТИ: Мислим да ће данас бити доста добрих вести за Србију
29. 08. 2024. у 10:51
У ПАРИЗУ ОТВОРЕНЕ ПАРАОЛИМПИЈСКЕ ИГРЕ: Србија са 23 такмичара (ФОТО)
28. 08. 2024. у 23:16
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном
АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.
06. 03. 2026. у 09:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (10)