ОБЕЗБЕЂЕНА ОПРЕМА ЗА ШКОЛСКУ РАДИОНИЦУ ТЕХНИЧКЕ ШКОЛЕ У КИКИНДИ: НИС омогућио ученицима обуку на савременом симулатору за заваривање

Промо

01. 10. 2024. у 16:51

УЧЕНИЦИ Техничке школе Кикинда од ове школске године практичну наставу ће изводити на новом, савременом симулатору за заваривање захваљујући подршци компаније НИС у оквиру програма „Заједници заједно“.

ОБЕЗБЕЂЕНА ОПРЕМА ЗА ШКОЛСКУ РАДИОНИЦУ ТЕХНИЧКЕ ШКОЛЕ У КИКИНДИ: НИС омогућио ученицима обуку на савременом симулатору за заваривање

Фото: НИС

Набавка симулатора за заваривање, високотехнолошког система који вештачки ствара жељену ситуацију из реалног живота, представља значајан корак у унапређењу наставног процеса и извођење практичне наставе у поптуно безбедном окружењу. Поред тога, савремени симулатор има позитивне ефекте и по заштиту животне средине, будући да ова технологија значајно смањује емисију CO2 у односу на традиционалне начине обучавања.

Пројекат је спроведен у оквиру прошлогодишњег, јубиларног циклуса програма "Заједници заједно", који је био усмерен на развој науке и образовања, са циљем модернизације наставног процеса и инфраструктурних унапређења основних и средњих школа, као и подизања капацитета научних институција.

Захваљујући овој инвестицији вредној готово 3,7 милиона динара, Техничка школа у Кикинди коју похађа 700 ученика сада својим ученицима омогућава брже стицање потребних вештина уз задржавање високог квалитета наставе, истовремено доприносећи смањењу трошкова образовања и очувању животне средине.

Поводом реализације пројекта, радионицу школе су обишли Никола Лукач, градоначелник Кикинде и Милан Бореновић, представник компаније НИС. Госте је дочекала Миланка Халиловић, директорка Техничке школе Кикинда и уз подршку наставног особља и ученика им представила финкционисање донираног симулатора и исказала његов значај како за ученике, тако и за њихове наставнике.

Фото: НИС

Градоначелник Кикинде, Никола Лукач, изразио је велико задовољство што види ђаке јер су управо они будућност како града Кикинде, тако и Србије. Он је овом приликом рекао да је поносан што имамо једну друштвено одговорну компанију, као што је компанија НИС која са градом Кикиндом има изузетну сарадњу:

- Захваљујем се компанији НИС на разумевању и дугогодишњој сарадњи кроз пројекте где су у фокусу деца, образовање али и сам град Кикинда и сигуран сам да ће улагање у овакав вид пројекта и реализација истих бити још квалитетнија у наредном периоду - рекао је Лукач.

Милан Бореновић, представник компаније НИС, поздравио је све присутне и пожелео им добру и успешну школску годину:

- Јако ми је драго да видим да успешно користите овај симулатор и сигуран сам да ће вам значити и у будућности. Овај симулатор ће вас увести у тајне заната, јер толико тога показује, и ја вам из искуства могу рећи да су наши вариоци тек кроз пуно рада и после много година добијали овакве анализе какве ви сад имате одмах пред собом. Управо је то оно што ће вас поред вашег рада учини најбољима - казао је Бореновић.

Директорка Техничке школе Кикинда, Миланка Халиловић, рекла је да све што школа ради и сву опрему коју набавља, ради то искључиво због деце и како би им омогућила интересантније похађање наставе, али и да настава буде ефикаснија и квалитетнија. Она се захвалила компанији НИС као и граду Кикинди на пруженој подршци и на симулатору који је последња реч технологије:

Фото: НИС

- Овај апарат није виртуелна стварност, већ виртуелна реалност, што значи да даје потпун осећај као да се ради реално заваривање. Поред тога што ће овај апарат дати допринос у обуци ђака, он је истовремено драстично повећао безбедност и сигурност извођења практичне наставе - истакла је директорка Техничке школе Кикинда.

Поред Техничке школе, компанија НИС је протекле године у оквиру програма „Заједници заједно“ подржала и реализацију пројеката у још пет основних школа - Основној музичкој школи „Слободан Малбашки“, ОШ „Ђура Јакшић“, ОШ „Иво Лола Рибар“ из Нових Козараца, ОШ „Јован Поповић“ и ОШ „Вук Караџић“ чиме је укупно у унапређење наставног процеса и инфраструктуре образовних објеката на териотрији Кикинде уложила износ од 19 милиона динара.

Путем програма „Заједници заједно“ компанија НИС од 2009. године континуирано улаже у развој партнерских заједница у којима послује. До сада је у 13 градова и општина обухваћених програмом уложено више од 1,7 милијарди динара и реализовано више од 1.100 пројеката. Град Кикинда је у програму „Заједници заједно“ од његовог оснивања и до сада је реализовано чак 172 пројекта, намењених задовољењу потреба свих грађана који су у складу са приоритетима заједнице, чија вредност износи 272 милиона динара.

Фокус овогодишњег циклуса програма „Заједници заједно“ за 2024. годину је улагање у област обновљивих извора енергије, односно постављање соларних панела за сопствену производњу електричне енергије на објекте установа од јавног значаја. Пројекти које ће НИС подржати у 13 партнерских локалних самоуправа износом од 144,5 милиона динара биће изабрани на конкурсу који је недавно завршен, чији резултати ће бити објављени током октобра, док је за реализацију ових пројеката у Кикинди, компанија НИС издвојила износ од 19 милиона динара.


 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШОК САЗНАЊА НА СУЂЕЊУ: Запослени у Рибникару нису пружили помоћ деци након што их је Коста упуцао?

ШОК САЗНАЊА НА СУЂЕЊУ: Запослени у "Рибникару" нису пружили помоћ деци након што их је Коста упуцао?

ИЗ СНИМАКА се види да су теткица, којој још не знамо име, разредна Драгана Томић и домар Раде Симић, након што је Коста пуцао, а пре доласка наставника географије Зорана Нишевића и полиције, били на вратима учионице историје у којој је било "VII/2" и нико од њих није ушао унутра и пружио помоћ деци.

30. 09. 2024. у 14:56

МЛАДИЋИ РОЂЕНИ ОВЕ ГОДИНЕ ЋЕ ПРВИ У ВОЈСКУ: Генерал Мојсиловић открио све детаље о служењу војног рока

МЛАДИЋИ РОЂЕНИ ОВЕ ГОДИНЕ ЋЕ ПРВИ У ВОЈСКУ: Генерал Мојсиловић открио све детаље о служењу војног рока

НАЧЕЛНИК Генералштаба Војске Србије генерал Милан Мојсиловић рекао је у емисији "Таковска 10" да Србија касни са увођењем обавезне војне обавезе. Суштина је да се изгради одбрамбени капацитет Србије, сваки дан и сваку годину коју чекамо, губимо генерације младих војника, рекао је генерал Мојсиловић. У једној класи рачунамо до 20.000 војника-регрута, на годишњем нивоу, два и по месеца по пет хиљада њих у једној класи, односно циклусу, рекао је Мојсиловић уз напомену да ће прво бити регрутовани млађи војници, почев од 2006. годишта.

25. 09. 2024. у 22:01

Коментари (0)

РАСИПАЊЕ ХРАНЕ: Глобални проблем који има дубоке еколошке, економске и социјалне последице