ДЕЧЈИ КУТАК: Фондација Хумана срца отворила своје место на педијатрији у Лозници

ЗАХВАЉУЈУЋИ заједничком пројекту фондације Хумана срца и ЈРЈ издавачке куће, данас је у Здравственом центру Лозница, на одељењу педијатрије отворен „Дечји кутак“ у вредности од 173.000 динара.

ДЕЧЈИ КУТАК: Фондација Хумана срца отворила своје место на педијатрији у Лозници

Фото: Фондација Хумана срца

- Овај дечји кутак је само први од пет, колико ћемо их отворити широм Србије на одељењима која се баве лечењем деце. Негде ће се радити и мини грађевинске реконтрукције, негде ће бити по два кутка, али сигурно је да је ово један од нама најдражих пројеката, јер ће донети много радости и утехе деци која своје дане проводе по болницама. Болнички дани, не морају по дифолту да буду ружни и трауматични, већ напротив могу да буду и основ за нека лепа сећања и пријатељства, која ће надамо се деца остварити играјући се у овим малим библиотекама - истакла је Бојана Лазаревић, представник Фондације, приликом отварања дечјег кутка.

Фото: Фондација Хумана срца

 

Кутак садржи мини библиотеку са преко 120 дечјих наслова који се баве развојем социјалне и емоционалне интелигенције, суочавањем са емоцијама, страховима, изазовима, учење о здрављу, бонтону и хигијени, али и свим оним причама на којима смо одрасли као што су Доситејеве басне, Покондирена тиква, Чича Томина колиба, Снежана и седам патуљака и остале.

Поред књига, кутак је обогаћен и великом монтесори таблом, дрвеним и дидактичким играчкама, као и пузлама и сензорним играчкама за најмлађе. Уз дечји намештај и модеран лејзи бег, кутак је добио изглед какав заслужују сва деца која се нађу на лечењу и опоравку на педијатријском одељењу здравственог центра Лозница. В.Д. диоректора ЗЦ Лозница, др Јадранка Маринковић се захвалила Фондацији и ЈРЈ издавачкој кући, истакавши значај психолошког здравља, љубави и саосећајности које је потребно пренети деци, а у циљу њиховог бољег лечења и бржег опоравка, што ће сигурно бити делотворније сада када имају свој мали кутак за дружење и игру.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење

ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење

ЛИДЕР мађарске опозиционе странке Фидес и бивши премијер земље Виктор Орбан оптужио је данас владу странке Тиса да води земљу ка диктатури, након полемике изазване изјавама бившег председника Јаноша Адера о планираним сменама државних функционера.

05. 07. 2026. у 12:34

Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу Ја волим Србију: Тако су стајале ствари...

Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу "Ја волим Србију": "Тако су стајале ствари..."

ВЕСТ да би глумица Мирка Васиљевић од септембра могла да преузме водитељску улогу у квизу "Ја волим Србију", уместо досадашње водитељке Драгане Косјерине, изазвала је велику пажњу јавности.

05. 07. 2026. у 21:54

Коментари (0)

ГДЕ ТИ ЈЕ ЉУБАВНИЦА?! Неочекивано питање за Марића уживо у емисији, он пребледео: Пет година млађа