ПРИЗНАЊЕ ЗА СРПСКУ ПАМЕТ Стенфорд универзитет: Међу два одсто најутицајнијих научника на свету - више од 80 је из Србије
НАЈБОЉЕ пласирани научници који тренутно раде на Универзитету у Београду су: професор Драган Памучар са Факултета организационих наука, доктор Мирослав Драмићанин из Института за нуклеарне науке Винча и професорка Гордана Ћирић Марјановић са Факултета за физичку хемију.
Универзитет у Београду саопштио је данас да се на овогодишњој ранг-листи два одсто најутицајнијих научника на свету Стенфорд универзитета нашло више од 80 научника из Србије.
- На основу комбинованих библиометријских индикатора, заснованих на ауторским профилима базе Скопус, амерички Стенфорд универзитет је објавио ранг-листе два одсто најутицајнијих научника на свету у научним подобластима, за ову годину. Више од 80 научника из Србије нашло се на овој листи. Од тог броја, преко 60 одсто научника, односно укупно њих 50 је са Универзитета у Београду - пише у саопштењу.
Додаје се да су најбоље пласирани научници који тренутно раде на Универзитету у Београду професор Драган Памучар са Факултета организационих наука, доктор Мирослав Драмићанин из Института за нуклеарне науке Винча, и професорка Гордана Ћирић Марјановић са Факултета за физичку хемију.
- Међу најутицајнијим научницима је и више професора и истраживача са Универзитета у Београду који су пензионисани (доктор Петар Сеферовић), тренутно запослени у другим српским или иностраним установама (доктори Милан Јанић и Душан Теодоровић) или су нажалост преминули, али су њихови радови и даље међу најчешће цитиранима (доктор Завиша Јањић) - саопштили су представници Универзитета у Београду.
Стенфордова листа најбољих научника је рангирање које идентификује научнике који су најбоље цитирани у својим областима, саопштено је.
Заснована је на анализи утицаја цитата у више научних области и подобласти користећи податке из Скопус неутралне база сажетака и цитата, коју воде независни стручњаци и признати лидери у својим областима.
- Индексирање у овој бази је показатељ квалитета часописа и утицаја на глобалну академску заједницу, које може да побољша видљивост и кредибилитет истраживања и подстакне академско напредовање. Конкуренција је оштра, а први корак у њеном превазилажењу је спровођење висококвалитетног истраживања, које мора да буде оригинално, значајно и ригорозно - навео је Универзитет.
(рт.рс)
БОНУС ВИДЕО: ОБРАЋАЊЕ РЕКТОРА БУДУЋИМ СТУДЕНТИМА
ЕВРОПА РАЗМАТРА СЛАЊЕ 100.000 ВОЈНИКА У УКРАЈИНУ: Трамп одбио предлог - познато из којих земаља би их било највише
ЕВРОПСКЕ нације разматрају слање војних снага у Украјину у случају прекида ватре или постизања мировног споразума, потврдили су Ројтерсу званичници и дипломате. Разлог је једноставан - новоизабрани амерички председник Доналд Трамп јасно је ставио до знања да неће слати америчке војнике у ту земљу како би гарантовали безбедност, потврдили су Ројтерсу званичници и дипломате.
18. 12. 2024. у 17:42
УТИЦАЈ ОРЕШНИКА НА ЛОНДОН: Руски амбасадор – Натерани су да заузму уравнотеженији став
ЛАНСИРАЊЕ руске балистичке ракете средњег домета „орешник“ на територију Украјине натерало је Лондон да заузме уравнотеженији став по питању извођења напада оружјем дугог домета у дубину руске територије, изјавио је амбасадор Русије у Великој Британији Андреј Келин.
18. 12. 2024. у 17:25
"ТРАГЕДИЈА, ПОЧИВАЈ У МИРУ" Анђушића погодила вест - нашли га мртвог: "Никад не знате кроз шта људи пролазе"
"ТРАГЕДИЈА, почивај у миру..."
17. 12. 2024. у 18:26
Коментари (1)